Selam Honda ailesi

Aracınız
Öncelikle merhaba
Ad Soyad:Burak İnce
Araç:92' Honda Civic Sedan 1.5 el

Arabamı 2 ay önce aldım.Önceleri pek Japon arabalarını sevmezdim ama bu araba bana sevdirecek gibi duruyo:)aranıza yeni katıldım,bazı sorularım olacak sizin gibi honda konusunda deneyimli abilerime kardeşlerime;
-Yakıtı nasıldır ben bir kaç hafta öncesine kadar gaz ayarsız biniyodum arabama geçenlerde gazını ayarlatmaya gittim,usta arabamın çok çiğ gaz attığını söyledi ayar yaptı ve yakıtımın bayağı düşeceğini söyledi.gaz ayarı yaptırmadan önce ankaradan depomu doldurup uzun yol yaptım 300 km sonra gazcıya çekip 2.50 tl den fulledim aracım 66 tl lik gaz aldı.hesaplarıma göre 22 krş yaktı uzun yolda bu iyimi?
-Bir de aracımda gazın yarısından sonra gaz sertleşiyor,biraz daha zorladığım zaman hafif bi yay sesi gibi ses geliyo araba dahada hızlanmaya başlıyor,acaba bu bi özellik mi yoksa bi sorun mu?
-Geçenlerde kalorifer ısıtmıyodu temizlettim temizlettikten sonra araba kaçla gittiğimi göstermemeye başladı,ustaya gittim hız sensörü değişcek dedi onunda fiyatı 110-130 tl arası başka bi yolu yok mu bunun tamiri felan olmuyor mu temizletip yeniden taksam düzelir mi?

Biraz başınızı ağrıttım galiba kusura bakmayın merakıma ve heyecanıma verin :)
şimdiden teşekkürler.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=5847]brk_brk[/MENTION] Hoş geldiniz, aracınız yakıt tüketimi normal.
ses konusun da çok anlayamadım ama, 25 yaşında ses olabilir çok kafaya takmayın.
Hız gösterge problemini başka bir ustaya daha gösterin aynı cevabı verirsen değiştirin.

Geri