Sense den sonra süspansiyonda da eksikmişiz

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
UYARLAMALI AMORTISÖR SISTEMI (ADS)

Avrupada civic nasıl diye incelerken Almanya'da satılan hondalarda uyarlamalı bir süspansiyon olduğunu gördüm. Türk'lere bir şey olmaz ve mevcut vergilendirme sebepli Honda sense zaten baştan traşlanmıştı araçtan. Keza ön çamurluklardaki darbe emicilerde bu sebepten koymamış olsa gerek.

ADS ye gelince benim anladığım süspansiyon sertliğini spor, konfor vs şekilde ayarlıyor. Tabi yine bizde olmaması Honda Türkiye veya Genel merkezin almış olduğu bir karar olabilir.

Keyifli forumlar.
1521828017541.jpg

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Valla videolarda spor kullanım yapılacağı zaman açıyorlar o işaret ekranda çıkıyor "on" yazısı yazdıktan sonra süspansiyon daha sert oluyormuş. Bazı araçlardaki gibi comfort sport vs bir şey değil sanırım.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bakalım FK7 alan arkadaşlardan öğreneceğiz artık.

aaron

0
Aracınız
Bence gereksiz bir özellik olada olur olmasada olur. araç zaten alcak 17 inch jant ve 235 lastik var. o özellik birşeye yaramaz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bence gereksiz bir özellik olada olur olmasada olur. araç zaten alcak 17 inch jant ve 235 lastik var. o özellik birşeye yaramaz.

Bana da öyle geldi haa şu olsa iki üç çeşit seçme şansımız olsa yumuşak sürüş için vs güzel olurdu.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bana da öyle geldi haa şu olsa iki üç çeşit seçme şansımız olsa yumuşak sürüş için vs güzel olurdu.

FD6 önceki aracınızmış, aynı araç bende de var. Ben de Civic Rs ya da Hb düşünüyorum. Test sürüşü yaptım Hb.

FD6 ile yol tutuşu kıyaslarsak nasıl? Ben FD6 ile virajlara oldukça hızlı giriyorum. Bir kere understeer yaşadım çok hızlı girmiştim.

Hb aldığınızda neler daha iyi geldi? Yani değiyor mu?

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Yol tutuşu kesinlikle daha iyi bağımsız amortisörlerin farkı güzel dönüşlerde yatmıyor araç, rüzgar sesi daha iyi seviyede, süspansiyon kesinlikle çok fark var fd6 dan sonra çok konforlu geldi, performans gidiş konusunu hiç söylemiyorum bile arabam gitmiyormuş onu anladım. Bana göre değiştirdiğime değdi tek olumsuz yanı eski aracımın lpg olması ve ekonomik sürüşüydü geri kalan her şeyde hb daha üstün. [MENTION=16601]sleepingawake[/MENTION]

Yol tutuşu kesinlikle daha iyi bağımsız amortisörlerin farkı güzel dönüşlerde yatmıyor araç, rüzgar sesi daha iyi seviyede, süspansiyon kesinlikle çok fark var fd6 dan sonra çok konforlu geldi, performans gidiş konusunu hiç söylemiyorum bile arabam gitmiyormuş onu anladım. Bana göre değiştirdiğime değdi tek olumsuz yanı eski aracımın lpg olması ve ekonomik sürüşüydü geri kalan her şeyde hb daha üstün. [MENTION=16601]sleepingawake[/MENTION]

Yeni modelin üstün olmasj kadar doğal bir şey yok 1.5 turbo vtec motor ile 1.6 atmosferik i vtec tabiki çok farklı olacaktır. Ama şuda bir gerçek fd6 sağlam araba

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Sağlam araba tabiki hakkını yemeyelim. 2 yılda 75 bin km yol yaptım. Bir defa hararet yükselmedi hiç yolda kalmadım. Kışın passat dondu çalışmadı benim civic taş gibi karlı yollarda gitti. Güzel araba ama yeni teknoloji tabiki daha güzel.

Geri