Seramik Kaplama

Arkadaşlar seramik kaplama yapan veya yaptıran var mı? Bugün sıfır km bir quashqai için seramik kaplama yaptırdılar. Uygulama öncesi bi gidip ürüne baktım. Nasiol ZR53 diye bir ürün. Boya korumadan tam olarak farkı nedir? Benim gördüğüm kadarıyla vernikten biraz daha ince yapışkanımsı bir malzemeye benziyor. Çizilme vs için koruma da sağlar dediler ama emin olamadım. Sonuçta mikron boyutunda bi malzeme. Kuş pisliği vs için olabilir? bilgisi olan veya tecrübesi olan bu başlıkta yazarsak sevinirim.

Aracınız
Seramik Kaplama

Gerçek seramik kaplama, 1.300 dolar civarı yapılıyor ve ömür boyu garanti veriliyor. Aracınızın dış yüzeyinde sert ve koruyucu bir tabaka oluşturuyor. Çizilmeye karşı çok iyi dayanıklılık sağlıyor.

Ynt: Seramik Kaplama

Peki bu işi yapan yer İstanbulda nerede vardır? Cünkü bugün gördüğüm uygulama boya korumadaki kıvamda bir sıvı sürülüyor. Boya koruma sıvısından daha yapışkan bi sıvı olduğu kesin. Ama sonuçta mikron mertebesinde bişey bana çizilmeye karşı koruması biraz zor geldi?

Nasiol zr53 nano teknolojili kaliteli bi koruma ama seramik kaplama olduğunu ilk kez duydum.bi ara çok araştırmış ve kafama yatmıştı. Sonra vakit bulamadım bi türlü. Bursada yapan yer var istanbuldada mutlaka vardır. Ama videodaki gibi koruma yapması için birkaç kat atmak lazım diye yorum yapanlar olmuştu.

Nasiolün seramik kaplama olduğunu bende bilmiyordum. Bizim şefin sıfır aldığı arabaya seramik kaplama yaptırmaya götürdüğümüz yerde adam nasiol zr53 kullanıyordu. Belki o da seramik diye biliyordur :) eğer öle ise şef duymasın morali bozulur. Çünkü ben kendisine nasiol zr53 diye bi ürün var ciddi bi boya koruma kendimiz bile yaparız demiştim. Bende nasiol zr53 boya koruma diye biliyordum. :)

Kendi sitesinde bile seramik kelimesi geçmiyordu. Ustanın hayalgücü yüksekmiş. :)

Trust

0
Aracınız

Zr53 uygulamak her babayiğidin harcı değil beyler bilginiz olsun..en ufak su damlasına kurlesiyo silinmryle malesef çıkmıyo bilen biri yaparsa daha hayırlı olur..

yaşasın tapatalk!!

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Arkadaşlar, ZR53 nano boya koruma ürünüdür, seramik kaplama daha farklı bir kaplama uygulamasıdır.
Nanonun geleneksel korumalardan farkı uzun ömürlü ve dış etkenlere daha dayanıklı olmasıdır.
Waxla elinizi alıştırmadan detaylarını da öğrenmeden nano koruma işine girmenizi pek tavsiye etmem ;)

kara82

0
Aracınız
Seramik kaplama veya kaput koruma filmi yaptirsak, satarken boya kalinligi olcumunde problem olur mu acaba? Civic alacakken bir tanesi aracin tamponlari haric her yerini film kaplatmis, kuskulanip almamistim

Geri