Servisin aks kafası tespiti

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba,

geçtiğimiz aralık ayında Honda Civic FB7 aracı satın aldım ve direksiyonu tam sola çevirdiğimde özellikle yokuş bir bölgedeyse sol ön tarafından hafif bir sürtünme sesi duydum.

Geçen hafta periyodik bakım sebebiyle İzmir'de yetkili servise teslim ettim aracı. Servis sonrasında bana bu şikayetimle ilgili 7.000 TL masraf çıkarttılar ve bu sesin aks kafasından geldiğini takım halinde değişmesi gerektiğini söylediler.

Aracı satın aldığım ve servise götüdüğüm yer aynı zaten.

Açıkçası şunu düşündüm; Aracı bana bu halde sattılar ve bir nevi kazıklamış oldular. Çünkü ilk aldığım günden beri bu sesi duyuyordum önemli bir sorun olduğunu hiç düşünmemiştim.

Tüm güvenim ve memnuniyetim yerle bir oldu Honda'ya karşı. ve Honda web sitesinden bilgi almak amaçlı bir şikayet formu oluşturdum bakalım ne cevap verecekler.

Sizin yorumlarınız nedir ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Muhtemelen sol dış aks kafasında arıza başlamış, dış aks kafası değişirse sorununuz kalmayacaktır ancak servisler memuriyet mantığı ile çalıştıkları için böyle oluyor.
Bu durum sizi kısa vadede yolda bırakmaz bence. Ama sesi rahatsız eder.
Özellikle servislerde parça değişimi ile ilgili kimse çözüme dair uygun bir çözüm vermiyor. Sanayilerin bu kadar büyümesinin nedeni aslında servisler ama farkında değiller.
İşin saçmalık boyutu normalde Amerika'da 100 dolar civarı olan aks kafasına servis 3000 tl fiyat istiyor, 10 dolarlık aks körüğüne 550 tl fiyat istiyorlar.
Bu vicdansızlık ama buna neden olan esasında servisler değil, maalesef Honda Türkiye. Parça fiyatını esasında Honda Türkiye belirliyor, servislerin parçadan bakım gibi geliri yok.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Tek sorun buysa dışarda aks kafasını yaptırıp keyfe bakmak mantıklı geliyor bana.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Ben de aynı fikirdeyim. Hangi parçaların değişeceğini çıkarttılar ise size, o parçaları dışarıdan temin edip sanayide tamirini yaptırın.

Turbey

0
Aracınız
İnternetten baktigimda tek aks kafasi satiliyor neden takim halinde degistiriyor

Moderatörün son düzenlenenleri:

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Bende parçayı temin edip özel bir serviste yaptırmayı düşünüyorum. İzmir'de 3.sanayide iyi bir Honda özel servisi olduğunu duydum oraya bir göstereceğim.

Gelişmeleride buraya yazarım. Mutlaka başkasının başına gelecektir. Güvenilir yerden araç aldığınızı düşünüyorsunuz ama demek ki her koşulda arabaya baktırmak şartmış.

Birde bu araç düz yolda çok sessiz fakat bozuk yollarda alt takımdan çok kötü sesler geliyor sanki alt takım dağılmış gibi hissediyorum bu normal mi sizce FB7 2014 model araç?

Geri