Serviste lpg taktırma

sonradan takılan tüpde garanti yarı yarıya düşüyo galiba fabrika çıkışlı almazsan

GT-I9190 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yetkili servis ve brc yetkili servisleri takarsa 3 yila iniyor. Bunlar disinda tamamen kalkıyor garanti. Iyi bir brc servisine taktirin bence.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dnzkrt

0
Hocam lpgli aracı gazla çalışıyormuş gibi düşünmeyin. Lpg sıvı bir şekilde tankta depolanıyor. Sıvı bir şekilde motora pompalanıyor. Sıvı bir şekilde manifoltdan enjektörlere ulaşıyor ve motorda yanma oluşuyor. Yani maddenin gaz hali bir durum düşünmeyin.
Lpgnin kimyasal formülü C3H8. Yanma oksijen ile tepkimesi sonucu olur. Yani reaksiyon şöyle:
C3H8 + 5O2 -> 3CO2 + 4H2O + Isı
Ben kömürlü mangal yerine tüplü mangala bile bu yüzden daha sağlıklı olması nedeniyle fazla değer veriyorum. Son ürünler sağlık açısından zararsız. Kurum yok, sülfür yok. Kömürlü mangalda karın doyasıya yemek yarım paket sigaraiçmekten daha fazla zararlı. Oysa tüplü mangalda ortaya çıkan ürün bile zararsız bileşenler içerir.
Montaj düzgün olup ayarları da doğru dürüst yapıldıktan sonra hiçbir sorun yok. Lpg motorun ömrünü bitirir gibi kulaktan dolma bilgilere de itibar etmeyin. Benim yaptırdığım ayarla benzin pompası 4500 üstü devirlerde benzinli karışım yanması gerçekleşiyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam gayet güzel anlatmışsınız bi dip not geçiyim regulator diye parça var tanktan bu parçaya LPG sıvı halde gelir sanayide gaz beyni diye adlandırılır bu parcaya aracın kalorifer hortumlarından paralel çekilir yani içerisinde ki sıcak su vasıtasıyla LPG ısıtılarak buharlaştırıyor. içerisinde antifriz ve lpgnin karışmaması için diyafram vardır.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Mousto

0
Aracınız
Hocam hiç düşünmeden brc taktırın. Ben fabrikasyon lpgli aldım. keyifle ve güvenle biniyorum. Arabanın tadından yenmez. Dizel arabamızda var vw grubu, inan çok ama çok nazlı. Turbo arızası verdi çokda pahalıya tamir oldu. Bir daha vw grubu dizel almayacağıma kesin karar verdim. hatta onu da satılığa çıkarttım. Dizel alırsanız da japon marka bir dizel almanızı tavsiye ederim ama ben 2014 de aldığım civicten her konuda memnunum. Eskiden olsa arkamda tüp taşımam diyordum şimdi arabanın tüplü olduğunu sadece yakıt almadan almaya farkediyorum.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Aynen size katılıyorum benimde önceki aracım dizeldi.Ama en önemlisi benim için motor kafamın içinde çalışmıyor artık dizelde motorun o sesi çok rahatsız ediyordu beni hatta şimdi aracımız benzin lpg olmasına rağmen ışıkta beklerken cam açınca yandaki aracın dizel olduğu hemen anlaşılıyor,camı kapatıyorum geri.Konforlu sürüş çok önemli benim için.Gelelim tüp konusuna önceki araçlar karbüratör delinip rastgele yakıt hava karışımı veriliyordu.Buda zaman zaman yolda aracın teklemesine stop etmesine neden oluyordu hatta daha eskilerde araç bu karışım oranını tutturamayıp yandığı oluyordu.Ama şimi delinme olayları kalmadığı için güvenlik üst düzeyde olduğunu düşünüyorum hala piyasada eski model araçların yanına gelince o lpg kaçağı kokusunu hissediyoruz ki büyük tehlike bu durum.Ben lpg taktırıp taktırmama konusunda güvenlik amaçlı çok düşünmüştüm baya araştırdım ve taktırmaya karar kıldım.Çok doğru bir karar aldığımın farkındayım.Beyfendininde dediği gibi aracın lpgli olup olmadığını benzinlikte fark ediyorsunuz yoksa fark edemezsiniz.Depo simit,çekişte çok dikkatli incelenirse hafif azalma dışında (o da gayet normal benzin ve lpgnin yanma ve verdiği enerji miktarının farkından dolayı (1lt benzin=1.3lt lpg)) bir fark olmuyor.Lpg benzinin fiyatının uçtuğu şu dönemlerde tek kurtuluş galiba.Benim kullandığım BRC ve memnunum reklam yapmak için değil iyi araştırın ve eninde sonunda lpgye geçin derim.ÇÜNKÜ BU ARAÇ BENZİNDE SÜRÜLMEYİ HAKETMİYOR.Belki turbo olsa ve performans aracı olsa ne kadar yaktığı önemli değilde.Bu şartlarda benzine hayır derim. LPG candır gerisi HEYECAN.

Geri