Serviste Subap ayarı

Aracınız
çok büyük bir değişim, mucize yok:) araba konusunda hassas olanın fark edebileceği ufak tefek iyileşmeler var. mesela marşa basınca, o marş anındaki hafif sarsıntı gitti, araçta bir rahatlama az da olsa bir sessizlik ve sarsıntısızlık var.çekişte bir değişim gözlemlemedim. yakıtı dün doldurdum kmyi sıfırladım yakıta bakacağım.daha önce kısa mesafe git-gel 14-15 L lpg tüketiyordu.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
benim subap ayarından sonra aracım çalışmaz oldu. sıcak havalarda çok geç alıyor ama motor soğuk olduğunda hemen alıyor.

mertk

0
Aracınız
Benimde araçta vuruntu, sarsıntı, rölanti dalgalanması gibi şeyler var. Subap ayarı yaptıracaktım ancak usta bunlara yapılmıyor dedi. Biraz araştırdım bazı sayfalarda, Fb7 lere subap ayarı yapılmıyor diye bir efsane var. Youtube kurcaladığımda da direk ayarın yapılması anı nı gösteren video yok.

Sizler subap ayarını gözünüzün önünde mi yaptılar izlediniz mi servislerde araçların ayar yapılma anını ?

neasy

0
Aracınız
[MENTION=3455]mertk[/MENTION] ben özel serviste yaptırdım.66000km dir hiç yapılmamıştı. Geçen hafta yaptırdım. LPG'de tekleme gitti. Yakıtta eski aracimda mutlaka düşüyordu. Bundada düşecektir diye bekliyorum. Ayrıca benim çekişte epey azalma vardı. Araba toparladı kendini. Usta çok sıkmış subaplar. Daha fazla bekleyince subaplar sikiliktan dolayı kırıyor dedi.

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Benimde araçta vuruntu, sarsıntı, rölanti dalgalanması gibi şeyler var. Subap ayarı yaptıracaktım ancak usta bunlara yapılmıyor dedi. Biraz araştırdım bazı sayfalarda, Fb7 lere subap ayarı yapılmıyor diye bir efsane var. Youtube kurcaladığımda da direk ayarın yapılması anı nı gösteren video yok.

Sizler subap ayarını gözünüzün önünde mi yaptılar izlediniz mi servislerde araçların ayar yapılma anını ?

fb7lere subap ayarı yapılıyor aracın kitapçığında benzinli kullanılıyorsa 100 binde subap boşluğu kontrolü yapılacağı yazıyor.youtubede fd6 ya yapılan bi subap ayarı videosu var ve bizim aracın motoru fd6 ile aynı.benimkini yapan usta, bulunduğum yerde kapanan honda yetkili servisin baş ustası.açtığında subapların çok sıkmış olduğunu, böyle devam etseymişim subap yanması veya bobin yanmasıyla karşılaşacağımı söyledi.50-60 bin kmden sonra yaptırın bence

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
İstanbul yetkili servis 250 TL dedi Eskişehir yetkili servis 250 TL dedi Eskişehir Özel Servis 150 TL dedi bilginiz olsun Bu arada yetkili servislerde araç bakımlarına Çoluk çocuk yapıyor bilginiz olsun

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
arkadaşlar subap ayarı sonrası depoyu doldurup km yi sıfırlamıştım.şehir içi 3km kadar inişli çıkışlı bol kamyonlu bir yoldan işe gidip geliyorum.ortalama fotodaIMG_5570.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

esaret

0
Subap ayarını işinin ehli üstadlara yaptırıp bir de yolda giderken gaz ayarı yaptırmak lazım. Peki üstadlar sizin motorunuzdan subap şıkır şıkır ses yapıyor muydu? Yoksa belli km lerde yaptırıyor musunuz?

D6503 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri