Ses sistemi hakkında tavsiye.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
google'da aratınca birkaç site çıkıyor. Görüp alıyım derseniz ses sistemi satan yerlere bakmanızda fayda var. Slim olanları media marktta bulamadım ben ama alpine 20cm kendi amfisi olan bass çok hoşuma gitmişti benim. Bende 30cm pioneer var değiştirmeyi düşünüyorum.

Aracınız
Vibe Optisound 8 pasif 400 tl
Vibe Optisound 8 aktif 600 tl
aktif olanda sanırım kendinden amfi var. Evet Alpinede baktım. Görüp almakta fayda var. Bazıları sadece tıngırdama yapabiliyormuş.

Leo

0
1 -16cm Komponent 1- 30cm Woofer 1-Amfi

Eğer 2 adet komponent bağlarsanız iki adet amfiye ihtiyacınız olur. Biri stereo yani komponentler için diğeri mono woofer icin.Yoksa sesin tokluğu konusunda istediğiniz verimi alamassınız.
Ayrıca net kaliteli güçlü ses almak için 2 adet bullet tweeter almanızı öneririm Mid sesleri zaten komponentler halledecek bassın gücünü amfi ve kabloların kalitesi halledecek ama tız işini Türkiye de yapan çok az.

ic3

0
[MENTION=194]Can[/MENTION] kardes orjinal teybe anfi baglayinca ses iyimi ya bende oyle yapim olmadi, elimde 2200 w 4 kanal anfi var, aparat mi gerekiyor baglamak icin ?

Aracınız
Dönüştürücü lazımmış orjinaller için teypçi söyledi. [MENTION=436]Leo[/MENTION] O zaman tek komponent bir amfi ve koltuk altı subwoofer (veya en incesinden slim subwoofer ) ile temiz bir ses ve yumuşak bir bas alırım. Arkadaki kalan hoparlörler ne olacak peki ?

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=881]ic3[/MENTION] ben donusturucu ile kullaniyorum hafiften bir parazit oluyor fakat alistim artik. Ses kalitesi kesinlikle cok iyi, orijinalle kiyaslanmaz bile. 50tl civarinda donusturucu alip amfiyi baglayabilirsiniz.
[MENTION=1531]dukenukem82[/MENTION] alacaginiz amfinin 2. Bir amfi cikisi varsa sub oraya baglanir her komponenti ayri ayri amfiye baglayabilirsiniz fakat ben 4 kanal amfide 4komponent + sub kullaniyorum fazlasiyla yeterli oluyor bana. Tabi ki burada su devreye giriyor, ne kadar ekmek o kadar kofte. Mono amfi alarak kuracaginiz sistem cok daha temiz ses verir fakat burada da fiyatlar artiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
JBL gx a604 almayı düşünüyorum. Sony xm-n1004 galiba 2 komponent ve sonradan takılacak bir subwoofer ı kaldıramaz. Amfili Subwoofer olayına takmış durumdayım. Tek başına amfisi olduğu için amfi ihtiyacı olmaması lazım. Yani direk teyplemi bağlantısı olacak acaba. Bu arada jbl gto608c ve Alpine spg 17cs de listeme eklendi. Alpini özellikle öneriyorlar. Ama Sony nin tepki frekans aralığı hepsinden düşük. Buda bir ihtimal ufakta olsa bas manasında beni tatmin edebilme durumunu ortaya çıkarıyor.(sony 35-30,000Hz)

Geri