Ses sisteminden gelen ses

Hocam merhabalar öncelikle foruma yeni katıldım gerçekten çok başarılı bi platform. Arabama anfi bağlıyken hoparlörlerden hışş diye ses geliyo müzik kapalı olsada aynı durumu yaşayıp çözen varmı acaba?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8728]smt0345[/MENTION] Konuyu ilgili bölüme taşıyorum, [MENTION=291]sirua35[/MENTION] Can neden yapar fikrin var mı?

Aracınız
Aracınızdaki ses kabloları ve güç kablolarını aynı yerden geçirdiklerini ses yapabilir. Gaza basmanızla eşit oranda artıp azalıyorsa kesinlikle bu sorundandır. Bunu engelleyici cihazlar var. Bende çok az böyle bir sıkıntı olmuştu. Massive marka cızırtı önleyici taktım (80tl) sorun tamamen çözüldü. Ama asıl sorun yanlış kablolamadır.

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam güç kablolarının yanından geçmediğine eminim. Cızırtı gibi değil araç hızlandıkca ses artıyo ama birisi teybi şaseye bağlamak falan gerekir dedi sizce doğrumu

Aracınız
Hocam güç kablolarının yanından geçmediğine eminim. Cızırtı gibi değil araç hızlandıkca ses artıyo ama birisi teybi şaseye bağlamak falan gerekir dedi sizce doğrumu

Teybin arkasından bile olsa bir yan yana geçme var büyük ihtimal. Başka türlü gelmez o ses. Dediğinizi duydum ama denemedim. Benim sorunu o olay ile çözemediler...

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

dnzkrt

0
Teybin arkasından amfiye giden (rca)ses kablolarının, teyp arkasındaki bağlantılarının şase bağlantısının zayıflamasından yapıyor. Rca bağlantının dışta kalan kısmına kablo sarıp teyp üstünden veya herhangi biryerden şase verebilirsiniz

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
59a051fea291a454b332257e89eac049.jpg

Lehim atabilirseniz böyle bisey daha sağlıklı olur.
Alıntıdır

Çözüm bu, ayrıca [MENTION=291]sirua35[/MENTION] in de dediği gibi güç kabloları ayrı taşınmalı veya shield adı verilen manyetik alan korumalı kablolar kullanılmalı ve shield jackların şasesi ile içten şönt olmalı. Bahsedilen ara parça da bir çözüm.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri