Ses Yalıtımı

Aracınız
Civic FC5 2020
Değerli arkadaşlar,
Geçen hafta itibariyle aracımın 1000 km bakımını yaptırdım. Teknik servisteki eleman neler yapılacağıyla ilgili bilgiler verip yaklaşık 2 saatte aracınız harız olacak dedi. Sonrasında bana ses yalıtımı yapılmasını önerdi. Ben nedir o nasıl bir işlem yapılıyor dedim. Kendisi 4 teker çıkarılıyor, tekerlerin davlumbazları sökülüyor alta kalan çıplak yerlere özel bir katman uygulanıyor dedi. Peki dedim yalıtımı gerçekten sağlıyor mu diye sorduğumda yaptıran herkesin memnun kaldığını söyledi. Fiyatını sordum 2000 TL indirimli size özel 1500 olur dedi. Şuan bunu yaptıramayacağımı söyleyerek rutin bakımını yaptırıp aracımı teslim aldım. Sonrasında olayları düşünürken içimde kaldı acaba ses yalıtımı yaptırsa mıydım diye düşünmeye başladım. Çünkü bence aracımın tek eksiği ses yalıtımının yetersiz olması, 40 KM'den sonra başlıyor asfalt sesini içeri vermeye,
Acaba siz ses yalıtımı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Neler yaptırdınız? Veya gerek görüyor musunuz? Şimdiden teşekkürler

Aracınız
Diğer Markalar
Benim bildiğim ses yalıtımının etkili olabilmesi için iç taban döşemenin komple sökülüp sesi engelleyen bir madde ile komple kaplanması. dört tekerin sökülüp davlumbaz içinin kaplanması bence çok etkili olmayacaktır. Yanlışım var ise arkadaşlar düzeltir.

Aracınız
Civic FD6 2010
Bayilerde yapılan yalıtım genelde siyah pütür işleminden ibaret. Çok da pahalı bir malzeme değil. 1000 TL fiyat alanlar var bu konu ile ilgili. Bence biraz daha üzerine koyarak bu işi profesyonel yapan yerlerde yaptırın. Hem komple altını dıştan hemde içerideki plastik aksam ve koltukları sökerek içerden yapılan bitümlu malzeme+akustik sungerlerle yapılan gerçekten amacına hizmet eden yalıtımı yaptırmak daha mantıklı. Paranız boşa gitmemiş olur?

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben aracımı ikinci el aldım ilk sahibi boradan almadan alt izalasyonu yaptırmış arkadaştada fc5 var onda izalasyon yok bariz bir ses farkı var iki araçta ama bence yetersiz daha iyi olabilmesi için alt ile beraber hem araç tabanına hemde kapılara iç izalasyon yapılsa tadından yenmez

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akif

0
Aracınız
Evde iki tane sıfır km makyajlı fc5 var bendeki elegance kardeşimde executive. Sağolsun çamkıran hiç boş satmadığı için altına da pütür atıldı arabanın ama benim arabadan inip kardeşimin arabaya binince aman aman bir fark hissetmiyorum. Ses yalıtımı için altına pütür attırma masrafına gerek yok bence. Elegance'ın jantlarını çıkarıp 17 executive jantları takarken lastiği dunlop almıştım asıl ses farkı lastik değişimiyle oldu. Bridgestone acayip gürültülü bir lastik.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Benim önerim ,ilk olarak lastiklerden başlamak. Falken in lastiklerinin çok sessiz olduğunu söylüyorlar. Yok sesinden ciddi bir yalıtım alırız,daha sonra kesinlikle kapılara izolasyon gerek çünkü araç olduğu yerde durduğunda bile dışarda ki sesleri fazlasıyla alabiliyor. Sadece bu ikisini yaptırarak bile daha ucuza optimum verim sağlanır. En etkili yöntem ise paraya kıyarak alt taban,üst taban, davlumbazlar ve bagaj da dahil edilerek yapılandır galiba

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Bahsetmiş olduğunuz yalıtımın karşılaştırmasını yapmıştım

Linki paylaşıyorum konumu incelemenizde fayda var ;

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Evde iki tane sıfır km makyajlı fc5 var bendeki elegance kardeşimde executive. Sağolsun çamkıran hiç boş satmadığı için altına da pütür atıldı arabanın ama benim arabadan inip kardeşimin arabaya binince aman aman bir fark hissetmiyorum. Ses yalıtımı için altına pütür attırma masrafına gerek yok bence. Elegance'ın jantlarını çıkarıp 17 executive jantları takarken lastiği dunlop almıştım asıl ses farkı lastik değişimiyle oldu. Bridgestone acayip gürültülü bir lastik.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben aracımı teslim aldığımda en çok merak ettiğim konulardan biri aracın lastikleriydi. Aracımı 2020 Kasım sonunda aldığımda teslim sırasında usta araçta 4 mevsim lastiği var demişti meğer yanlış biliyormuş araçtaki lastik yaz lastiğiymiş. Formda okumuştum lastik değişiminden sonra seste baya azalma olmuş şimdilik değiştiremeyeceğime göre sonrası için lastik değişimi yapabilirim.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bahsetmiş olduğunuz yalıtımın karşılaştırmasını yapmıştım

Linki paylaşıyorum konumu incelemenizde fayda var ;

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)
Teşekkürler Alperen Bey çok güzel bir çalışma olmuş, Formda konu açtıktan sonra bakın açtıktan sonra diyorum bakayım dedim formda ses yalıtımı ile ilgili var mı konu diye meğer milletin kanayan yarasıymış :)

Geri