Ses yalıtımı

Sefa

0
Merhaba arkadaşlar civicte ses yalıtımı malum bende bunu iyileştirme adına bazı çalışmalar yaptım. Öncelikle bagaj ziebart ses yalıtım levhası ile kaplandı daha sonra honda servisinde aracın altına davlumbaz ve ön çamurluk içine pütür uygulandı. Bu uygulamalar lastik sesini azalttı daha sonra kapı altına makyajsız kasadaki ne benzer şekilde cam fitili alıp yapıştırdım, bu uygulamadan sonrada kapı içlerine epdm kauçuk yalıtım malzemesi ve bituself yalıtım malzemesi yapıştırdım. Sonuç başarılı oldu kapılar daha tok kapanıyor yol ve rüzgar sesi oldukca azaldı. Yapalı 1 hafta oldu herhangi bir sökülme olmadı, başka fb7 lerle de karşılaştırdım benimki oldukça sessiz.

Son düzenleme:

Sefa

0
Alt yalıtımı yaklaşık 6 ay önce serviste oldu kampanya vardı 350 tlye yapıldı kapıları geçen hafta yaptım bituself, epdm ikişer rulo 10 Cm x 10m gitti toplam da 120 tl uygulamayı kendim yaptım kapı altı fitil 20 tl onu yapıştırmak için carbond araç mastigi kullandım 10 tl

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2737]Sefa[/MENTION] Hayırlı olsun var ise resim paylaşır mısın?

Aracınız
Alt yalıtımı yaklaşık 6 ay önce serviste oldu kampanya vardı 350 tlye yapıldı kapıları geçen hafta yaptım bituself, epdm ikişer rulo 10 Cm x 10m gitti toplam da 120 tl uygulamayı kendim yaptım kapı altı fitil 20 tl onu yapıştırmak için carbond araç mastigi kullandım 10 tl

resimlerle paylaşılırsa çok aydınlatıcı bir konu olur bizim için. aracımızın -bana göre- göze çarpan eksiği ses yalıtımı, bunu çözecek her türlü etkinliği tebrik eder uygularım :)

Harcanan emek ve alinan sonuc ? lastiklerinizde michelin ile degistirin fark dahada basarili olacaktir.

SM-J500F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sefa

0
Çok fazla zamanım olmadığı için foto çekemedim uygulama basit sadece zaman alıyor daha önce ziebart ta yaptırmak istedim sadece bagajin bir kısmını kaplayabildiler altını yapamadılar sonra ben serviste pütür attirdim arabanın altı söküldü yikandı altına çamurluk içlerine altına davlumbaza pütür atıldı, sonra kapı içlerinı söküp ( kapı açma kolunda ve cam dugmelerinin altında birer vida var gerisi tırnaklı sökülmesi kolay ) kapının dışarı bakan sacına önce epdm yalıtım kaucugu daha sonrada bituselfi ( önce biraz ısıtarak) yapıştırdım, kapının alt kısmına sanayiden aldığım cam fitilinı ölçerek yapıştırdım. Son olarakta bagaj kaplamasını söktüm ziebart ın boş bıraktığı yerlere bituself yapıştırdım. Ben müzik aletleri konusunda çalışıyorum bu yüzden kulağım hassastır arabayı sürekli dinledim şimdi ses oldukça azaldı ama vakit olunca ses ölcerle ölçecem. Lastik Değişimi de bi aşama ama sadece bu yeterli değil arabada lastik kadar rüzgar ve süspansiyon sesleri de rahatsız ediyor hem ne kadar yumuşak hamurlu lastik de alsaniz özellikle pütürlü asfaltta ses yapıyor, bende bu durumdada gürültü seviyesi azaldı . Ben aracimı çok seviyorum ve sadece ses yalıtımı beni rahatsız ediyordu ama su anda sonuçtan çok memnunum. Araba tekerlek sesini davlumbazlardan rüzgar sesini kapılardan, egzos sesini bagaj dan alıyor buraları yalıtmanız iyi sonuç veriyor. Zaten motor çok gürültülü değil. Sonucu bir ara Video ilede gösteririm. Eğer zaman ve yeriniz varsa yapmanızı tavsiye ederim

Aracınız
Benim arabada en çok rahatsız oldugum şeylerden biri araba rölantide iken lpg enjektörlerinin sesi. enjektörleri değiştirmek maliyetli . motorla gögs arasıda bayagı dar bi alan yalıtım malzemesi kaplanması falan bayagı zor görünüyor. Briston t001 lastiklerin muhteşem sesside bozuk yolda bir hayli rahatsız etmekte lastiklerde daha %80 de değiştirmem zor. Fakat ses konusuna benimde el atmam lazım...

Sefa

0
Bende continental premium contact 2 var çok gürültülü lastikler yaptığım işlemlerden sonra araç baya sessiz oldu lastik sesini minimuma indirdim dediğiniz enjektör sesi benide rahatsız ediyor onun içinde bir çözüm bulmaya çalışıcam havalar biraz düzelince başarılı olursa yazarım

Merhaba arkadaşlar civicte ses yalıtımı malum bende bunu iyileştirme adına bazı çalışmalar yaptım. Öncelikle bagaj ziebart ses yalıtım levhası ile kaplandı daha sonra honda servisinde aracın altına davlumbaz ve ön çamurluk içine pütür uygulandı. Bu uygulamalar lastik sesini azalttı daha sonra kapı altına makyajsız kasadaki ne benzer şekilde cam fitili alıp yapıştırdım, bu uygulamadan sonrada kapı içlerine epdm kauçuk yalıtım malzemesi ve bituself yalıtım malzemesi yapıştırdım. Sonuç başarılı oldu kapılar daha tok kapanıyor yol ve rüzgar sesi oldukca azaldı. Yapalı 1 hafta oldu herhangi bir sökülme olmadı, başka fb7 lerle de karşılaştırdım benimki oldukça sessiz.

fotoğraflı bi anlatım yapsanız güzel olurdu

Geri