Seyir halinde hafif titreme fd6

Aracınız
Civic FD6 2009
Arkadaslar
2009 model Fd6 otomatik aracım var. Araç seyir halindeyken ritmik. Bir şekilde titriyor. Titreme düşük devirlerde daha çok hissediliyor. Bujileri bobinleri alt takımları subapları serviste kontrol ettirdim araçta sıkıntı yok dediler. Lastikler balon yapmıştır dediler değistirdim düzelmedi. Jant ayarı bozuk diye iki farklı jantcıya gittim. Jantlar düzgün dediler. Beş defa farklı yerlerde balans yaptırdım yine düzelmedi. Rölantide titreme yok araç seyir halinde boştayken de titreme devam ediyor. Servis yoldan dedi ama tüm yollar mı bozuk ve bu yoldaki bozukluk ritmik şekilde mi olur?
Ben hala janttan süpheleniyorum çok hafif bir bozukluk bunu yapabilir mi?
Yedi aydır uğraşıyorum lütfen yardım edin!!!

Moderatörün son düzenlenenleri:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
ustamda aynı sekılde subab ayarından sonra 150km benzinde binip sonrasındada gaz ayarı yaptırmamı istedi...150km benzınde bindim ama fırsatını bulup gaz ayarına daha gidemedim 200-300km fazladan yaptım gec mi kaldı acaba
Geç kalma gibi birşey olacağını sanmıyorum, bence bir an önce iyi bir LPG yol ayarı yaptırmaya çalışın (y)

Dragon

0
Aracınız
Suan benzinde bu titreme varsa zaten gaz ayariyla ilgili yoktur cunku benzinde de yapiyor.
Subap ayarindan sonra basladiysa bu durum belli ki subap ayaritam randuman tutmamis. Zaten bu ayar hakikaten aractaki en ince ayar ve tutmayabiliyor bazen sentil araliklarinda sknti oldu ya sicakken filan yaptilar. Cunku titreme zaten subapla ilgili bir de ayardan sonra baslamis.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Geri