Civic ES7 Shell V-Power hakkında.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbo motor aracımda shell v-power aldığımda üst devirlerde baya canlı oluyor hissettiriyor araçta yalnız menzil düşüyor daha çok yakıyor araç.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben kıyaslamadım hiç. 10 yıldır çeşitli araçlar kullandım hepsi turbo benzinli ya da dizeldi hepsinde Shell v-power kullandım bugüne kadar hiç bir sorunla da karşılaşmadım. Kıyaslayan arkadaşların dediği gibi benim Civic turbo ile de 1 tam depo ile İstanbul şehir içi henüz 400 km yol yapabilmiş değilim maks 380 km falan bitiyor benzin. Bi tık fazla yaktığı kesin :)

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bir keresinde fd6 aracımın benzin deposunu Shell v-power ile doldurmuştum. Performansta hissedilir bir artış vardı fakat öyle aman aman da bir fark yoktu. Araç daha iyi ivmeleniyordu. Deponun çabuk bitişi beni şaşırttı. Benzin göstergesi hızla düşüyordu. :) Performans isteyen v-power kullanabilir. Fakat aile babasi biri olarak günümüz şartlarında v-power bana mantıklı gelmiyor. Ben uzun menzilden yanayım :LOL:

Aracınız
Civic FB7 2013
Gaz tepkisi fark ediliyor. İvmelenme daha iyi
Menzilin diğer yakıtlara göre az olduğu bariz belli
Ankarada diğer yakıtlar bp, opet, total vs 7.30 şel v power 7.34 aradaki fark kadar performansa etkisi var.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Eski aracımda da şimdiki FK7'de de hep Shell V-Power kullandım ve kullanıyorum. Diğer yakıtlara göre kıyaslama yapamıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Menzilim de gayet iyi minimum 500 maksimum 650 km gidiyorum bir depo ile. Sarıyer'in tepelerinde oturduğumu söylemeliyim. Bolca çok dik yokuş çıkıyorum. Tüketimin aman aman yüksek olduğunu düşünmüyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam sizin menzil kendimle kıyaslayınca baya iyiymiş ben biraz fazla mı basıyorum acaba :) 1 depo ile hiç 500 km göremedim hatta 450 km bile hatırlamıyorum :))
Eski aracımda da şimdiki FK7'de de hep Shell V-Power kullandım ve kullanıyorum. Diğer yakıtlara göre kıyaslama yapamıyorum. Hiç sorun yaşamadım. Menzilim de gayet iyi minimum 500 maksimum 650 km gidiyorum bir depo ile. Sarıyer'in tepelerinde oturduğumu söylemeliyim. Bolca çok dik yokuş çıkıyorum. Tüketimin aman aman yüksek olduğunu düşünmüyorum.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Katılıyorum öyle abartı fark yok çok yakan kişiler beygirin hakkını veriyordur;)
V-power performans isteyen için daha iyidir ama yakıtlarımız çok iyi değil maalesef v-power bir nebze daha iyi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Hocam sizin menzil kendimle kıyaslayınca baya iyiymiş ben biraz fazla mı basıyorum acaba :) 1 depo ile hiç 500 km göremedim hatta 450 km bile hatırlamıyorum :))

Hocam ben özellikle şehir içinde gereğinden fazla hiç basmam gaza. Nasıl olsa az sonra frene basmak zorunda kalacağım :) O yüzden boşuna yüklenmem gaza. Şehirlerarası da yavaş gitmeyi sevmem orada 150-160ın altına inmem ama bizim araç öyle bir araç ki o hızlarda bile anlık tüketimi 7yi geçmiyor zaten yokuş çıkmıyorsa.

Şehir içinde biraz daha dikkat ederseniz bence siz de rahatlıkla 500 üstünü görürsünüz. Tabi kullanım sürelerinize de bağlı. Örneğin günde 4-5 kez 5 dk ve altı sürüşler yapıyorsanız aracın az yakması mümkün değil zaten. Benim ev iş arası 25-30 dakikalık mesafe olduğu için ben şehir içinde de çok kısa süreli sürüşler hiç yapmıyorum neredeyse.

Geri