sıfır araç alacam honda civic elagence eco otamatik

Aracınız
Merhabalar; Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Uzun yılların birikimi ile emektar arabamı satıp sıfır araba almaya karar verdim. Elegance Eco otomatik lpg li Black Editon araçta karar kıldım gibi. Fiyat 74.000 ocak pulu +bagaj havuzu nevigasyon dahil . Ödemeyi nakit yapacağım .
1- Bu fiyat normal mi?
2- Araç alırken nelere dikkat etmeliyim.
3- Ne tür aksesuarlar tavsiye edersiniz. eşantiyon hediye olarak birşeyler alabilirmiyim.
4. Arabamı takasa versem nasıl olur. Henüz göstermedim ancak verdikleri fiyat üzerinden pazarlık yapma şansım var mı?

5- Araba almak için uygun zaman mı? civic in yeni modeli piyasaya çıktığında araba fiyatları ne olur? Bekliyeyim mi?

( 1ve 2. sorular 10 diğerleri 5 puan hadi kolay gelsin :) bilgi ve deneyimini paylaşan arkadaşların elleri dert görmesin )

Aracınız
Öncelikle 0 km araçlar için konuya girmekte fayda var, bu devirde Türkiye şartlarında para kolay kazanılmıyor bu yüzden 0 km araç alırken öncelikle kampanyaları araştırınız ve güncel kampanyaları araştırdıktan sonra aracı ara showroomlar yerine ana merkezlerden almalı ve bu ana merkezlerin daima toplu araç satan filo satışı bölümüne bir şekilde gidip oradan almanızı öneririm, filo satışta bazen sipariş üzerine gelen toplu araçlardan arta kalan 0 km araçlar oluyor ve ay sonu bu toplu satış yapan bölümün bu araçları satması gerektiğinden dolayı adet olarakta satabiliyorlar. Devamlı indirim yaptırmayı deneyiniz ve tek bir bayide sıkışıp kalmayınız. Daha sonrasında ise aracı teslim alırken 0 km olmasına rağmen Boya makinası ile gözünüz önünde boya testi yaptırınız çünki bazen araçlar taşınırken hasar alıyor ve bayiler bunu örtpas ederek kullanıcılara boyayıp boyasız diyerek satabiliyorlar. Aracı alırken paspası, araç boya korumasını, çakmağını, küllüğünü ve bunun gibi eklerini isteyiniz tabi opsiyon değillerse, örneğin BMW'da sigara paketi opsiyonu vardır ve küllük ile çakmak fiyata dahil değildir. Ayrıca aracı aldığınız yerin trafik sigortasınıda yaptırdığından emin olunuz. 0 km araç aldığınızda hemen kaskonuzu yaptırmanızı tavsiye ederim hatta evinize bile temkinli gidiniz kaskosuz 0 km araca binmeyiniz. Bayiler dışında galerilerden 0 km araç alıyorsanız mutlaka plakası takıldıktan sonra aracın bedelini ödeyiniz 0 km araçtada kaçakçılık vardır ve Yetkili bayiler bunu yapmaz ama galeriler yapabiliyor daha sonra verdiğiniz parayı kurtarmak için davalarla uğraşmayın, temkinli olun ve öncelikle araca plaka takılsın ruhsatı çıksın öyle satın alınız parasını öyle veriniz. Bedelleri öderken mutlaka banka kullanınız banka dekondunuda saklayınız. (alıntı)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2615]dedekorkut[/MENTION]

Hoş geldiniz,
1. Yıl sonu kampanyası başka bayileri de araştırmanızı tavsiye ederim, telefonuma İzmir bayisinden gelen en son mesajı paylaşıyorum, ona göre kıyaslama yapabilirsiniz, Civic Elegance otm vites 66.500 TL.

2. Aracın kaportasında çizik veya vuruk olmadığına dikkat etmelisiniz.

3. Kauçuk paspas, bagaj havuzu, cam filmi, mümkünse kaput koruma filmi, cam rüzgarlığı olabilir.

4. Piyasa değerinde aracınızı takas ediyorlarsa olabilir, ama genelde fiyatını öldürüyorlar.Aracınız ne belki ben alabilirim :)

5. Yeni kasanın çıkması bir yılı bulabilir, yenisi piyasaya düşse de aracınız ikinci elde zarar ettirmez içiniz rahat olsun.
80-100 bin aralığında donanıma ve motora göre rakamlar değişir, şu an aldığınız rakamlara büyük ihtimal alamazsınız :)

[MENTION=2615]dedekorkut[/MENTION]

Hoş geldiniz,
1. Yıl sonu kampanyası başka bayileri de araştırmanızı tavsiye ederim, telefonuma İzmir bayisinden gelen en son mesajı paylaşıyorum, ona göre

kıyaslama yapabilirsiniz, Civic Elegance otm vites 66.500 TL.

2. Aracın kaportasında çizik veya vuruk olmadığına dikkat etmelisiniz.

3. Kauçuk paspas, bagaj havuzu, cam filmi, mümkünse kaput koruma filmi, cam rüzgarlığı olabilir.

4. Piyasa değerinde aracınızı takas ediyorlarsa olabilir, ama genelde fiyatını öldürüyorlar.Aracınız ne belki ben alabilirim :)

5. Yeni kasanın çıkması bir yılı bulabilir, yenisi piyasaya düşse de aracınız ikinci elde zarar ettirmez içiniz rahat olsun.
80-100 bin aralığında donanıma ve motora göre rakamlar değişir, şu an aldığınız rakamlara büyük ihtimal alamazsınız :)

66.500 de renk ne hocam. Ben 69.500 e aldim bir ay once :( bir de iyi fiyata aldim saniyordum :(

Trust

0
Aracınız
Bu arabaya bu paralar artık mantıksız hemde seneye yeni kasa geleceğini varsayarak.
Zaten peşin alacakmışsınız gidin bence ikinci el alın hem piyasası oturmuş hem fazla zarar etmessiniz.

Aracınız
66.5 navigasyonsuz lpg siz. Fabrikasyon lpgli ve navigasyon lu fiyat 73 TL Black Edition lpg siz 71 TL fiyat aldım izmir çamkıran dan

mobil

Renk sordunuz mu peki hocam beyaz kalmayinca da baya indirim yapiyolar da
Ben baya fazla vermişim anlaşılan :(

Merhaba hocam
2 gün önce bende honda civic black edition beyaz araç aldım fiyat 74.000 benzin /lpg li yanında arka park sensörü paspas bagaj havuzu cam dibi krom kaplama hediye olarak aldım bence yıl sonuna göre fiyatlar uygun aldığımız araba şu anda bulunan civicin en üst versiyonu

Sent from my iPhone using Tapatalk

kara82

0
Aracınız
Kaucuk paspas 76 lira, yedek lastigi sabitleme 30 lira, bunlari da dahil ederek versinler. Bir de 1500liraya boya koruma yapiyorlar, onu da sifir alsam (indirimli) yaptirirdim.

Geri