Sıfır araç için hurda vekaleti nedir?

Aracınız
Hile değil kazan kazan politikası, arkadaş yukarıda anlatmış zaten.
Tabiki de adamlar bu işi hayrına yapmıyor, hem kendi para kazanacak, hem sen daha az ödemiş olacaksın.
Burada bu kadar takılacak bir durum yok.
İsterseniz aynı indirimi siz de alabilirsiniz, piyasadan hurda araç bularak

Vekalet işine gelirsek burada her zaman bir risk var, sonuçta adamlara araba alıp satmak için sınırsız yetki veriyorsunuz, kötü niyetli bir kişi bunu kullanabilir. Ancak piyasa böyle işliyor.
Size tavsiye aracı teslim alırken verdiginiz vekalet in orijinalini bayiden geri isteyin, en azından teslim alma işleminden sonra işlem yapamazlar.
Ayrıca teslim sırasında e devletten kontrol edin, üzerinize tescilli araç vs varımı diye

Son düzenleme:
Ben aracimi alirken noter vekaleti sureli olarak tanzim etmeyi onerdi. 1 aylik olarak yaptirmistik. Bu bir ay sonrasinda vekalet gecersiz oluyor. Sizde i sekilde yapabilirsiniz.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aynen öyle olabilecek en kısa süreli yapın söylemeyi unuttum bu kısmı. Biz de yaptık. Zaten artık noterde her işlem yapıldığın da iletişim değil adınıza kayıtlı ne kadar gsm numarası varsa bilgilendirme gidiyor. Bunların hepsini bayinin için de yaptığınız için tamamen sorumluluk onlara ait aslında merak etmeyin yani. Burası bir galeri veya herhangi bir satıcı değil. Size yapacakları bu işlem için bayiliklerinden olmakta niyetli değillerdir. O yüzden onlar da eşşeği sağlam kazığa bağlarlar. Haziran ayının sonun da alırken aynı biz de bu şekilde kısa süreli vekalet verdik. Ayrıca bu hurda araçları kendiniz almaya kalksanız size indirimin bir anlamı kalmıyor araştırdım çünkü. Bu tür büyük yerler aynı takasta olduğu gibi piyasının çok çok altında bu hurdaları topladıkları için mantıklı oluyor.

Saygılar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

my01

0
Aracınız
Bugün bayide vekalet vererek adıma hurda araçtan 2000tl indirim yapabileceklerini belirttiler. Herkes böyle yapıyor dediler. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

vekalet verilerek sizin yerinize hurda araç alıp trafikten çekiyorlar. Sizin bir kaybınız yok aksine kazancınız var. Siz hurda indirimi kullanmazsanız 2000 tl fazla ödersiniz , bu kadar basit. Her bayi hurda için farklı indirim yapabiliyor. Devlet su an bizim civic ler için hurda araç senden olursa 8000 tl indirim yapıyor. Ben temmuz sonunda hurda bayiden olmak üzere aldım , bayi ekstra 3500 tl indirim uyguladı . Arkadaşların da dediği gibi bayi de hurda araçlar için bir bedel ödüyor sonuçta. Yani 8000 - 3500 = 4500 bayiye kalmıyor. İki taraf da kazançlı. Son olarak vekalet konusunda , bana da çok kapsamli vekalet örneği göndermişlerdi , bende vekaletten dolayı rahatsizligimi dile getirdim ve daha sonra hurda isini kapsayacak şekilde son derece sade bir vekalet örn yolladılar. Ayrıca vekaleti verirken süreli çıkartın kafanız rahat olsun. Ben 15 gün sure koydurdum. Sonrasında geçersiz oluyor.
Ayrıca aracı teslim alırken vekaleti geri iade aldım.

Yeni sıfır araç aldım 2018 elegance. Bana da hurda indirimi adı altında 3 bin ₺ indirim uyguladılar. Arabayı satın almadan önce 8-10 tane farklı plazayı aradım hepsi de 3 bin indirim yapıyordu. Ben kendim 4 bin ₺ ye eski bir araç alsaydım, onun maliye ve noter işlemlerinin de 1000-1500 ₺ olduğunu varsayarsak, etti 5500 ₺. Ben bu belgeyle sıfır araç almaya gitseydim 8 bin düşeceklerdi. 8000-5500= 2500 ₺. Hadi 3 bin olsun. Aynı hesaba geliyor ve uğraştığına değmez. Ama elinizde eski bir araç varsa bünün evrak işlemleri için notere gidip uğraşırsanız belki bi kar elde edersiniz. Bayilerin artniyetli olduğunu düşünmüyorum bu konuda..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri