Civic FC5 Sıfır araç - Şeffaf Koruma ve Cam Filmi

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
seramik koruma, kaput filmi vs. bunların gerçekten faydası oluyor mu?
bunları yaptırdıktan sonra ayrıca bakıma da ihtiyaç duyuyorlar mı?

Kaput filmi kesin işe yarıyor.
Hangi durumlarda işe yarıyor ? Ufak taş çarpmaları, kedi tırmık izleri, kuş pisliği lekeleri vs gibi bir çok sıkıntılı durumu kesin olarak önlüyor.
Handikapı; malzeme ve/veya uygulaması kaliteli değilse sökerken boyaya zarar verme riski.

Seramik işe yarıyor mu emin değilim, bu arada ben de aracıma yaptırdım :)
Aracın yüzeyini cam gibi kaygan yapıyor, daha iyi parlıyor, lekeler kirler daha kolay temizleniyor(bunlar bizzat deneyimlediklerim )
Kuş pisliği vs gibi dış etkenlere karşı bir miktar direnç oluşturuyor.

Bakım gibi değil ama yaptırırsan yılda bir kere seramik üzeri bir parlatma/koruma işlemi var onu uygularsak daha uzun süre dayanır falan demişlerdi.
Yaşayıp deneyip göreceğiz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracı daha almadım, ama bunları istemediğimi söyledim. İnşaAllah pişman olmayız bakalım :)

Kaput filmi kesin işe yarıyor.
Hangi durumlarda işe yarıyor ? Ufak taş çarpmaları, kedi tırmık izleri, kuş pisliği lekeleri vs gibi bir çok sıkıntılı durumu kesin olarak önlüyor.
Handikapı; malzeme ve/veya uygulaması kaliteli değilse sökerken boyaya zarar verme riski.

Seramik işe yarıyor mu emin değilim, bu arada ben de aracıma yaptırdım :)
Aracın yüzeyini cam gibi kaygan yapıyor, daha iyi parlıyor, lekeler kirler daha kolay temizleniyor(bunlar bizzat deneyimlediklerim )
Kuş pisliği vs gibi dış etkenlere karşı bir miktar direnç oluşturuyor.

Bakım gibi değil ama yaptırırsan yılda bir kere seramik üzeri bir parlatma/koruma işlemi var onu uygularsak daha uzun süre dayanır falan demişlerdi.
Yaşayıp deneyip göreceğiz.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bana da teklif etmişlerdi, Seramik kaplamayı, kampanya var diye, ama Bütçe zorlanınca vazgeçmiştim. Belki yaza doğru, Seramik ve Ön cam filmi olabilir diye düşünüyorum.

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bu tür uygulamaları dışarıda işin ustasına yaptırmak daha iyi olur diye düşünüyorum. Servislerde maalesef gereken özen gösterilmiyor gibi bir algı var bende genel olarak.
Bir de örnek vereyim;
Mesela bayide uygulamayı yapan vatandaş bana seramik kürleşmesi(sertleşmesi) için gereken sürenin 3-4 saat olacağını söylemişken dışarıda ustam min. 24 saat geçmesi lazım ve üzerine toz su vs gibi pislik gelmemesi için de burada kapalı garajımda bekletiyorum demişti.
Bu bence daha sağlam ve mantıklı olan yol, maalesef bayilerde bu özen yok.

Edit:yazım hatası

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
seramik koruma, kaput filmi vs. bunların gerçekten faydası oluyor mu?
bunları yaptırdıktan sonra ayrıca bakıma da ihtiyaç duyuyorlar mı?
seramik 1 yıllık ve 3 yıllık olarak ayrılıyo zaten süresini doldurduğunda tekrardan attırabiliyosunuz.ben diğer aracımda çok faydasını gördüm dış etkenlere karşı gerçekten koruyo

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar düşünce görüş ve önerilerinize ihtiyaç var..
şimdi urfada seramik kaplama koltuk kaplama be cam filmi konusunda uzman bir yere uğradım be bir fiyat araştırması yaptım.
10 yıllık seramik kaplama 3000 tl
5 yıllık 3m film 550 tl
boss marka koltuk kılıfı 550 tl
bütün bunların hepsini yaparsam araç bir gün kalacak 3500 tl ve bunu da 9 taksit yapıyorlar. ayrıca ankaradan civic için özel dikişli koltuk kılıfı da sipariş edip bir hafta içinde teslim ediyorlar onun da fiyatı 800 tl. ne dersiniz

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar Merhaba

Şükürler olsun bende civic ile aranıza katılacağım. Şeffaf araç kaplama için önerileriniz ne olur ? Çok maliyetli midir ? Hangi marka olursa araca zarar vermez

İstanbul da önereceğiniz bir yer var mıdır ? Sonax - Zieabart pahalı sanırım.

Araca uzun süre bineceğim diyor iseniz kesinlikle sonax’ı öneririm. (Komple kaplatacağınızı baz alarak yazıyorum) Ancak satarken, alıcı expertiz yaptıracağı işin 1,500 usd gibi bir rakamı 600-700 tl daha verip çöpe atmak durumunda kalacaksanız (bunu da aklınızda bulundurun) Zira, komple kaplı araçların mikron değerleri farklılık gösteriyor, bu da alıcının kafasında soru işaretleri bırakıyor. Yoksa, kesinlikle sonax’ı bu konuda tek geçerim.

Geri