Civic FC5 SIFIR ARAÇ TEKLEME Mİ SİLKELEME Mİ ANLAMADIM

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba 2 hafta önce 2018 model eco elgance bir araç aldım, 500 km de daha... ilk başlarda fark etmedim ama bugün bir ayarsızlık vardı araçta anlamadım. Tekleme silkeleme yapmaya başladı ben arabalardan çok anlamam... alışma sürecinde olduğundun bu süreç geçici midir? Sıkıntı mı var ne yapmam lazım bilemedim. Bu sorun genel bir sorun mu ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2014 aracimdada aynı sorun vardı Çorum BRC bölge bayi olan özençlere götürdüm 250 tl karşılığında bir işlem gerçekleştirdiler. Sorun Büyük ölçüde hal oldu. Orada çalışanlar ile telefonla görüşerek kendilerinden bilgi alabilirsiniz

SM-N9000Q cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Brc de sorun çözülür mü diyorsunuz? Orada yapılacak işlem garanti süresini etkiler mi?

Benim görüştüğümde garantiyi bozmadigini söylediler. Oranın sahibi Mehmet bey var bu işte BRC de Türkiyenin en iyisi. Benaracima işlem yaptıralı bir ay oldu silkeleme oluyor ama eskisi gibi hissedilir şekilde değil

mhk

Aracınız
Civic FC5 2018
ben de yeni aldığım fc5 eco elegance 2018 aracımda aynı sorunu fark ettim, araç henüz 1800 kmde, bu silkeleme sorunu hızdan çok devirle ilgili, özellikle 1000-1500 düşük devir aralığında kaldığında yapıyor, 1500-2000 arasınnda da 1500e yakın yerlerde bazen oluyor malesef, servise gitmedim ama forumdan araştırdığım kadarıyla aynı sorun sadece bu kasada değil önceki kasada da mevcut ve servise gidenlere servis tarafından vtec kaynaklı demekten başka bir çözüm veya açıklama getirmemişler, aracı almadan önce bu sorunu duymamıştım 0 araç alıp böyle bir sorun yaşamak can sıkıcı tabi ama biraz daha yüksek devirde kullanarak hissetmemeye çalışacağız sanırım, problemin geri dönüşü olmayacak şekilde kesin bir çözümü bulunursa o zaman müdahale ettirebilirim araca, gaz ayarı vs yapanlarda belli bir süre sonra sorunun geri geldiği yazılarına denk geldim forumda, iyi sürüşler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Benim görüştüğümde garantiyi bozmadigini söylediler. Oranın sahibi Mehmet bey var bu işte BRC de Türkiyenin en iyisi. Benaracima işlem yaptıralı bir ay oldu silkeleme oluyor ama eskisi gibi hissedilir şekilde değil

Teşekkür ederim görüşeceğim.

Aracınız
Civic FC5 2018
ben de yeni aldığım fc5 eco elegance 2018 aracımda aynı sorunu fark ettim, araç henüz 1800 kmde, bu silkeleme sorunu hızdan çok devirle ilgili, özellikle 1000-1500 düşük devir aralığında kaldığında yapıyor, 1500-2000 arasınnda da 1500e yakın yerlerde bazen oluyor malesef, servise gitmedim ama forumdan araştırdığım kadarıyla aynı sorun sadece bu kasada değil önceki kasada da mevcut ve servise gidenlere servis tarafından vtec kaynaklı demekten başka bir çözüm veya açıklama getirmemişler, aracı almadan önce bu sorunu duymamıştım 0 araç alıp böyle bir sorun yaşamak can sıkıcı tabi ama biraz daha yüksek devirde kullanarak hissetmemeye çalışacağız sanırım, problemin geri dönüşü olmayacak şekilde kesin bir çözümü bulunursa o zaman müdahale ettirebilirim araca, gaz ayarı vs yapanlarda belli bir süre sonra sorunun geri geldiği yazılarına denk geldim forumda, iyi sürüşler.
Birileri için önemsiz olabilir ama bu paralar bizim için çok fazla... bir sıfır araç olsun diye krediler borçlar... üstünede bu sorun çıkınca moral yerle bir oldu.

mhk

Aracınız
Civic FC5 2018
Birileri için önemsiz olabilir ama bu paralar bizim için çok fazla... bir sıfır araç olsun diye krediler borçlar... üstünede bu sorun çıkınca moral yerle bir oldu.

katılıyorum tabi size, limitlerimizi zorlayarak sıfır bir araç alıyoruz sonucunda en ufak bir sorun bile moral bozucu bir durum yaratıyor ki bence de bu öyle ufak bi sorun değil , umarım herhangi bir yazılımsal veya donanımsal güncelleme ile ilerde bu sorunu çözebilir honda, çözüm bulursanız burdan çözümünüzü paylaşırsanız sevinirim.

Geri