Civic FC5 Sıfır araç temiz kullanım için öneriler

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar sıfır araç aldım ilk aracım dolayısıyla aracımın temiz kullanımı ve bakımıyla ilgili önerilerinizi yazarsanız çok memnum kalırım mesela bugün otoyıkamacı kapı alt girişlerindeki plastik kısmın zamanla inip binerken çizilebileceğini bant yapıştırılması gerektiğini söyledi bunun gibi şeyler varsa önerilerinizi almak isterim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar sıfır araç aldım ilk aracım dolayısıyla aracımın temiz kullanımı ve bakımıyla ilgili önerilerinizi yazarsanız çok memnum kalırım mesela bugün otoyıkamacı kapı alt girişlerindeki plastik kısmın zamanla inip binerken çizilebileceğini bant yapıştırılması gerektiğini söyledi bunun gibi şeyler varsa önerilerinizi almak isterim

Aracı oto yıkamada tazyikli su ile yıkatmayın. Sıfır araçların genel sorunu boya katmanı çok ince olduğundan tazyikli suya maruz kalınca bir zamandan sonra kılcal damarlar görülüyor. Ben aracı aldığımdan beri oto yıkama gibi yerlere vermeyip sünger, mikrofiber ile yıkayıp siliyorum.

Aracınız
Civic FC5 2019
Size ilk tavsiyem kapi esiklerine ve kapinin cep kismina denk gelen siyah kisimlari direk seffaf folyo ile kaplayin. Yoksa oralarla coookkk ugrasirsiniz. Yer ediyor kir ve cikmiyor.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim Tuscon hayırlı olsun :)

Aracınız
Civic FD6 2010
İşin ehli olmayan yıkamacılarda, aracınızı yıkatmamaya gayret gösterin, özellikle içini kendiniz temizleyin. Zira çoğu iç temizlik yerine iç kirlilik yapıyor. Birde kapıları açıp, eşiklere tazyikli suyu sıkıp, hoparlöre su kaçırıyorlar. Siz siz olun, yıkamaya başlamadan önce bu eşiklere (kapıyı açıp) su vurmayın diye uyarın yıkamacıyı. Yoksa kısa sürede ses sisteminiz zarar görecektir.

S

Silinen üye 20336

Guest

Aracınız hayırlı olsun.
Taban halısı içine giren küçük kum ve benzer ebatlardaki parçacıkların temizlenmesi çok zor oluyor. Bu sebepten taban halısına parçacık gitmeyecek şekilde deri veya silinerek temizlenecek başka bir malzemeden tabana kaplama yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptırırken kaliteli izolasyon malzemesiyle tabanı kaplama opsiyonunu da düşünmenizi önerebilirim. Böylelikle araç tabanından gelen yol sesini bir miktar azaltabilirsiniz.

Üzerine de 5d paspas kullanırsanız hem güzel bir görüntü olacak hem de aracı temizlerken harcayacağınız süre kısalacaktır.

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracınız hayırlı olsun.
Taban halısı içine giren küçük kum ve benzer ebatlardaki parçacıkların temizlenmesi çok zor oluyor. Bu sebepten taban halısına parçacık gitmeyecek şekilde deri veya silinerek temizlenecek başka bir malzemeden tabana kaplama yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptırırken kaliteli izolasyon malzemesiyle tabanı kaplama opsiyonunu da düşünmenizi önerebilirim. Böylelikle araç tabanından gelen yol sesini bir miktar azaltabilirsiniz.

Üzerine de 5d paspas kullanırsanız hem güzel bir görüntü olacak hem de aracı temizlerken harcayacağınız süre kısalacaktır.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Aracınız
Civic FC5 2018
Size ilk tavsiyem kapi esiklerine ve kapinin cep kismina denk gelen siyah kisimlari direk seffaf folyo ile kaplayin. Yoksa oralarla coookkk ugrasirsiniz. Yer ediyor kir ve cikmiyor.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017

ARTIK TUCSON 2015 :)
Cilasız siyah ayakkabı boyası ile çok çok hafif şekilde o bölgeleri boyayıp(Nuri leflef),temiz bezle fazlalığı alıp boyayı yediriyorum.İlk günkü görünümü alıyor,benim en büyük takıntım o siyah bölgeler :)

Geri