Sıfır civic aldım. Önerileriniz

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Öncelikle hayırlı olsun. Kasko ve sigorta için çok değişken etkenler var bildiğim kadarıyla. Yaş ve plaka en büyük etken bu konuda. İlk defa yaptırıyorsanız yine en yüksek basamaktan başlıyorsunuz vs vs. Ama en güzeli dışarıdan fiyat alıp kasko yaptırmadan plazadan çıkarmayın. Bir de kasko fiyatı almak işe yaramaz teklifleri mail aracılığı ile inceleyip değerlerine bakın. [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] ın da bahsettiği gibi axa da öyle bir durum var. Bunlara bakmak çok önemli zira adam full kasko diyor içine bir bakıyorsun fıs. Babam fiyat alırken adamı arayıp teklif istedim adam biz anlaşmıştık ama yollayayım dedi. Kaza başına tutara baktığımda sinirden adamı arayıp dalga mı geçiyorsun diye adamı fırçalamıştım. Kendiminkini Generali den babamınkini de Euroko dan yaptırmıştık. Dönem dönem fiyatlar çok değişiyor hepsini incelemekte fayda var. Ama yanlış yönlendirmiş olmayayım en hızlı ve içerik çeşitliliği olarak Anadolu sigorta bu konuda iyi diye biliyorum. Kafanızı karıştım biraz ama bu işte çakallık çok.

Hocam zaten elegans modellerde deri koltuk yok diye biliyorum. Ben sattigim aractaki kaskoyu devrettirdir 100 lira verdim. Sigortada 230 lira. Sizin fiyatlar ucuk.

Aracınız
Kasko fiyatlarinin icinde tabiki pert deger miktarickaza sirasinda max. Ne kadar sure Ikame arac verilecegi ve kasko karsilama tuutari.

Allah korusun bir kaza sirasinda suclu olursaniz trafik sigortaniz 29bine kadar karsilar fazlasi kaskonuzdan kesilir eger kazaya karistiginiz karsi arac yuksek modelse sorun yasayabilirsiniz.
Benim bir kazam oldu ve axa kaskom vardi arabayi servise teslim ettigim gun ikame arac geldi kapima yenileme yaparkende sureyi bir haftadan iki haftaya kasko toplam karsilama tutarinida 100binde 250bine cikarmistim. Aracimda 17bintl hasar olmasina karsi tek kazam ve hala %30luk indirimim oldugu icin 1270tlye yaptirdim gene axadan hemde ben memnunum oneririm kesinlikle.
Diger kriterleride yazmis arkadaslar zaten. Kasko yaptirirken mutlaka maddelei okuyun ucuza kaciyim derken gol yemeyin.
Hayirli olsun buarada kazasiz belasiz surusler dilerim size..

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için. birde merak ettiğim birkaç şey var
1. alacağım araçta ruhsatta "eco" yazar mı?, normalde yazıyor mu?
2. sıfır araç fabrika çıkışlı lpg'li dediler, eğer öyleyse neden 3 yıl sonra değilde şimdi muayeneye giriyor?
3. muayene'den önce sigortayı yaptırmak zorundamıyım?

Aracınız
Lpg sonradan takılıyor çünkü. Araç tesisatına ek bir tesisat. Bunun muhabbeti dönmüştü. Serviste takılıp veriliyor lpg dönüşüm sistemi.
Servis ise sızdırmazlık muayene vs işlemleri halledip size veriyor.
Ruhsatta eco yazmaz diye biliyorum.
Ve sigorta yapmanız zaten zorunlu. Muayene istasyonunda çıkar ve geri dönersiniz, veya telefondan acenteyi arayıp sigorta yaptırıp devam edebilirsiniz.
Ama servis bunlarla uğraşacağı için sizin bunu 2 yıl sonra düşünmeniz gerek :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Herkese merhaba arkadaşlar
Hocam aracı hangi ilden ve servisten aldınız bende yeni bir araç aldım sizin gibi ocak ayını bekliyorum.
Kasko ve sigorta tamamen yaş ilk olması verdiği teminatlar bunlara göre değişkenlik gösteriyor.
Ben aracı babamın üzerine alıp hepsinden kurtuldum bir nevi sigorta 275 kasko 1000 tl kaskoyu honda bayiden yaptırdım.
[MENTION=2647]suleyman123[/MENTION]

Geri