silecek hakkında yardım??

Aracınız
Civic FB7 2015
Kendi adıma, silecek arama derdini çözmüş bulunmaktayım. Orijinal silecek süpürgelerine tam uyan lastikleri en sonunda buldum. Çin'den sipariş ettiğim silecek lastikleri, yaklaşık bir buçuk ay sonra bugün elime ulaştı ve silecek süpürgelerine montajını yaptım. Malzemesi hiç fena değil, yumuşak, silmesi ilk denemede çok güzel ve sessiz. O zaman tanesini 2 dolardan aldığım sileceklerin maliyeti yaklaşık 20 TL oldu, yaza doğru sorduğumda servis yalnızca bu lastikler için 140 TL fiyat vermişti. Performansını bir süre test ettikten sonra duruma göre yedek birkaç set daha sipariş edeceğim. Piyasadan alabileceğim diğer herhangi bir silecekten daha kötü olacağını da sanmıyorum. Arzu edenler aşağıdaki linkten silecek lastiğini temin edebilirler, şu an adet fiyatı 2,38$. Bundan sonra muz-hibrid ıvır zıvır başka silecek alacağımı sanmıyorum. Servisten kazık yemeden orijinal sileceklerini kullanmak isteyenlere duyurulur...

https://www.aliexpress.com/item/Fre...lgo_pvid=a72c0bdb-a50e-4c17-bd1d-b84504f54bc4

Silecek lastiği.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@joseph41 Paylaşım için teşekkürler (y)

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
arkadaşlar sileceklerim iyi silmiyor simdi ben sadece lastiğimi değiştireceğim yoksa direk sileceklerimi? bunun için servise gitmeme gerek varmı acaba yoksa herks değiştiirmi yardımcı olursanız sevinirim selamlar....
İnwells yada r.b.w marka fena değildir...her yıl alsan 6 yıl da orjinal fiyatına denk geliyor... ;)Screenshot_20181227-203414_n11com.jpeg

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
İnwells yada r.b.w marka fena değildir...her yıl alsan 6 yıl da orjinal fiyatına denk geliyor... ;)Ekli dosyayı görüntüle 249755

İkisinden de birer takım kullandım. Bir önceki RBW'nin hibrid tip olanı idi, silmesi fena değildi ama bir süre sonra cam silme esnasında lastiği yerinde tutan tırnakları kırıldı ve telleri çıkarak boşta sallanmaya başladı. Neyse ki teller cama sürtüp camı çizmedi. Ondan sonra Inwels muz sileceklerden aldım, bugüne kadar onları kullanıyordum. Havalar soğuyunca epey sertleşti, silme performansı ciddi derecede düştü. Başından beri biraz ses yapıyordu ama artık epey ses yapıyor. Ayrıca bu şekilde set olarak satılan sileceklerde satıcının verdiği ölçülere dikkat etmek gerek, FD6 ile FB7'nin silecek ölçüleri farklı olmasına rağmen aynı sileceği ikisi için de satıyor mesela.

Orijinal silecek süpürgeleri için satın alıp bugün kullanmaya başladığım silecek lastikleri ilk izlenim olarak her ikisinden de iyi performans gösteriyor. Bir iki ay kullandıktan sonra performası nasıl olur onu da yine kısmetse buradan paylaşırım. Ancak dediğim gibi büyük ihtimalle aynı ürünü temin edebildiğim müddetçe başka sileceklere para vereceğimi sanmıyorum.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
İkisinden de birer takım kullandım. Bir önceki RBW'nin hibrid tip olanı idi, silmesi fena değildi ama bir süre sonra cam silme esnasında lastiği yerinde tutan tırnakları kırıldı ve telleri çıkarak boşta sallanmaya başladı. Neyse ki teller cama sürtüp camı çizmedi. Ondan sonra Inwels muz sileceklerden aldım, bugüne kadar onları kullanıyordum. Havalar soğuyunca epey sertleşti, silme performansı ciddi derecede düştü. Başından beri biraz ses yapıyordu ama artık epey ses yapıyor. Ayrıca bu şekilde set olarak satılan sileceklerde satıcının verdiği ölçülere dikkat etmek gerek, FD6 ile FB7'nin silecek ölçüleri farklı olmasına rağmen aynı sileceği ikisi için de satıyor mesela.

Orijinal silecek süpürgeleri için satın alıp bugün kullanmaya başladığım silecek lastikleri ilk izlenim olarak her ikisinden de iyi performans gösteriyor. Bir iki ay kullandıktan sonra performası nasıl olur onu da yine kısmetse buradan paylaşırım. Ancak dediğim gibi büyük ihtimalle aynı ürünü temin edebildiğim müddetçe başka sileceklere para vereceğimi sanmıyorum.
Selamlar hocam orjinal tabiki orjinal dır ama yıl süre ve fiyat ortalamasına dikkat edersek...orjinal 120 tl her yıl invells alsak 4 yıl yapar..ben şuan invels kullanıyorum soğukta ses yapıyor cam ısınınca ses kesiliyor...yaz döneminde hiç problem yaşamadım...ekonomiklik adına bence Invells...tabi herkesin kendi kararı..saygılar

Aracınız
Civic FB7 2015
Selamlar hocam orjinal tabiki orjinal dır ama yıl süre ve fiyat ortalamasına dikkat edersek...orjinal 120 tl her yıl invells alsak 4 yıl yapar..ben şuan invels kullanıyorum soğukta ses yapıyor cam ısınınca ses kesiliyor...yaz döneminde hiç problem yaşamadım...ekonomiklik adına bence Invells...tabi herkesin kendi kararı..saygılar

Sanırım beni yanlış anlamışsınız, ben orijinal silecek lastiği alıp takmadım. Orijinal silecek süpürgelerine uyan lastik alıp taktım. Servis bu lastiklere yaz başında 140 TL fiyat istemişti, sadece iç lastik süpürge dahil değil. Bense Aliexpres'te bir satıcıdan uygun ebatta bularak (700mm-28", 575mm-23") ikisini 4$'a aldım. Sipariş verdiğim zamanki $ kuru ve ücretsiz kargo ile yaklaşık 20 TL'lik maliyeti oldu. Yani yaklaşık 1/7 maliyetle orjinal sileceklerimi kullanıyorum artık.

Bosch aerotwin aldım.

Sileceksepeti.com dan. 117 tl ye. FC5 için... süper süper süper

Tavsiye ederim.

Geri