Silecek sorunu....

Aracınız
Merhaba arkadaşlar bir sorunum var . Fd6 aracımın sileceklerini çalıştırıp kapalı konuma aldığımda bu pozisyonda yada daha yukarlarda duruyor ve görüş açısı açısından ciddi soruna neden olabiliyor . Bunun ile ilgili cözüm yada başına gelen varmı acaba ?Screenshot_20181204-213221.jpeg

Bende hala bu arıza ile uğraşıyorum biri silecek motoru diyor biri beyinden diyor biri sigorta kutusundan diyor . Ne dedikleri belli değil . Bana görede kolay bir sorun geliyor ama malatyada olduğum icin burda anlayan usta yok.

Merhaba
2007 civic aracımın silecekleri kontroldan çıktı pozisyon tamamlamadan istediği yerdenduruyordu
Servis silecek motoru değişicek dedi 2600 tl fiyat çekti çıkma motor 400-500 arası ve ne çıkıcağı belli değil.
Biraz araştırma ile motor yerine silecek kapağını değişerek sorunun çözüleceğini öğrendim, YouTube ve translate program sağolsun,

Servise sorduğumda Türkiye ye parçanın hiç girmediği sadece motoru sipariş edeceği söylendi.

Bende parçayı Amazon’dan sipariş ettim 245 tl orjinal parça 13 günde Amerikan dam geldi.
YouTube de motor söküm videolarını izleyerek kendim parçayı değiştim
Sonuç mükemmel hiç bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum
Parça kodu
P/N 76505 -SNA-305 bu parça kodunu netten araştırıp amazon yorumlarını okuyabilirsiniz
Söküm videoları çok güzel anlatıyor
Sizde yapabilirsiniz
Ve paranız cebinizde kalır.
Umarım birilerinin işine yarar..

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba
2007 civic aracımın silecekleri kontroldan çıktı pozisyon tamamlamadan istediği yerdenduruyordu
Servis silecek motoru değişicek dedi 2600 tl fiyat çekti çıkma motor 400-500 arası ve ne çıkıcağı belli değil.
Biraz araştırma ile motor yerine silecek kapağını değişerek sorunun çözüleceğini öğrendim, YouTube ve translate program sağolsun,

Servise sorduğumda Türkiye ye parçanın hiç girmediği sadece motoru sipariş edeceği söylendi.

Bende parçayı Amazon’dan sipariş ettim 245 tl orjinal parça 13 günde Amerikan dam geldi.
Parça kodu
P/N 76505 -SNA-305 bu parça kodunu netten araştırıp amazon yorumlarını okuyabilirsiniz
Sizde yapabilirsiniz

IMG_4369.JPGIMG_4357.JPGIMG_4366.JPGIMG_4367.JPGIMG_4368.JPG

Arkadaşlar
Resimdeki parça sikecek motor üst kapağı sadece bunu değişerek sıkıntı ortadan kalkıyor
Honda garanti altına almış ve nasıl değişeceğini ve hangi modellere uygun olduğunu belirtiyor

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@TEKGOZ Paylaşım için teşekkürler.

Aracınız
Merhaba

Parça kodu
Sizde yapabilirsiniz

Çok teşekkürler . Yarın ilk işim silecek motorunu sökmek olacak :)))

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Çok faydalı paylaşım, teşekkürler :)(y)
Bahsettiğiniz ürün bu galiba,

Evet ürün bu
Bunu değiştirdiğinizde bütün sorunlar gidicek.
Ben değiştiğim kapağı inceledim bir sıkıntı göremedi forumlarda soğuk havalarda yaptığı söyleniyor keza öyle yazın sıkıntı yok kışın başlıyor,
Parçanın altında (mavi ) 3 adet bakır plaka var
Bunlar mavi parçaya sürtüyor acaba soğukta esneklik kaybediyor ola bilir diye düşünüyorum
Mavi parçayı çıkartmak sıkıntı fakat alttan sarı bakır uçları içeri doğru ittirip yapışsın diye denene bilir fakat en güzeli kapağı değişmek

Başlamadan önce silecek kapalı pozisyon ve doğru yerde durunca söküm işlemine başlayın

Birde değişecekler
yüklediğim resimlerde belli motor dişlisinde bir çıkıntı kapakta bir çıkıntı var dişli parçayı bu çıkıntıyla tutup pozisyona döndürüyor ilk çıkartırken buna dikkat edi aynı pozisyon da yeni parçayı takın

Sikecek kollarını yerine oturtunca son bir dememe için Söketi motora takın
Siliceklerin oturduğu dişli parçayı renkli kalemle işaretleyin sileceği çalıştırıp aynı pozisyona geldiğinden emin olup
Diğer palstik parçaları toplamaya devam edin.

Evet ürün bu
Bunu değiştirdiğinizde bütün sorunlar gidicek.
Ben değiştiğim kapağı inceledim bir sıkıntı göremedi forumlarda soğuk havalarda yaptığı söyleniyor keza öyle yazın sıkıntı yok kışın başlıyor,
Parçanın altında (mavi ) 3 adet bakır plaka var
Bunlar mavi parçaya sürtüyor acaba soğukta esneklik kaybediyor ola bilir diye düşünüyorum
Mavi parçayı çıkartmak sıkıntı fakat alttan sarı bakır uçları içeri doğru ittirip yapışsın diye denene bilir fakat en güzeli kapağı değişmek

Başlamadan önce silecek kapalı pozisyon ve doğru yerde durunca söküm işlemine başlayın

Birde değişecekler
yüklediğim resimlerde belli motor dişlisinde bir çıkıntı kapakta bir çıkıntı var dişli parçayı bu çıkıntıyla tutup pozisyona döndürüyor ilk çıkartırken buna dikkat edi aynı pozisyon da yeni parçayı takın

Sikecek kollarını yerine oturtunca son bir dememe için Söketi motora takın
Siliceklerin oturduğu dişli parçayı renkli kalemle işaretleyin sileceği çalıştırıp aynı pozisyona geldiğinden emin olup
Diğer palstik parçaları toplamaya devam edin.

Burada parçayı sökme işlemi anlatıyor..

How to Replace Wiper Transmission Motor 05-11 Honda Civic

Geri