Silikon temizleme ?

Aracınız
Arkadaşlar merhaba

Aracımın bagaj kapağına şerit spoiler takmış benden önceki sahibi bugün de aracı yıkatırken çıktı bende söküp attım altına silikon basmışlar . Silikonu bir türlü temizleyemedim . Denediklerim wd40 ve cihaz dezenfektanı banamısın demedi . Falçata ile incelttim ama gene olduğu gibi duruyor . Nasıl temizleneceğine dair fikri tecrübesi olan varmı acaba ?

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba

Aracımın bagaj kapağına şerit spoiler takmış benden önceki sahibi bugün de aracı yıkatırken çıktı bende söküp attım altına silikon basmışlar . Silikonu bir türlü temizleyemedim . Denediklerim wd40 ve cihaz dezenfektanı banamısın demedi . Falçata ile incelttim ama gene olduğu gibi duruyor . Nasıl temizleneceğine dair fikri tecrübesi olan varmı acaba ?

Fön ile ısıtıp deneyebilirsiniz.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yakın zamanda eski kapı eşiklerini söktürdüm ve farklı model taktırdım.
Eskisini hafif ısıtıp söktüler ve altını el yordamı, fön, alkol, ile temizleyip en son tiner ile hızlıca silip nemli bezle üstünden geçtiler. Böyle sökmüşlerdi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
fazlalığını aracın boya yüzeğine değmeden maket bıçağı ile üstünden al.. daha sonra tiner ve ya gaz yağı ile bastırarak sil.. işlem tamam.. aynısı bende olmuştu.. bu şekilde çözdüm..sonuç başarılı..

Son düzenleme:
Aracınız
Yakın zamanda eski kapı eşiklerini söktürdüm ve farklı model taktırdım.
Eskisini hafif ısıtıp söktüler ve altını el yordamı, fön, alkol, ile temizleyip en son tiner ile hızlıca silip nemli bezle üstünden geçtiler. Böyle sökmüşlerdi.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Isıtma işlemini uygulayacam bu hafta sonu inşallah olur.

Aracınız
fazlalığını aracın boya yüzeğine değmeden maket bıçağı ile üstünden al.. daha sonra tiner ve ya gaz yağı ile bastırarak sil.. işlem tamam.. aynısı bende olmuştu.. bu şekilde çözdüm..sonuç başarılı..
Gaz yağı ile tineri açıkcası denemekten korkdum . Malum honda fd6 kasaların boyası bayabi ince bir voswagen gibi değil ama son ihtimal mecbur onuda denicem.

Aracınız
Erime kıvamına gelecek kadar isittiniz mi? İsitinca nemli bez yardimiyla sokulmesi lazim. Kimyasal cok riskli boyayi da alirsaniz cok uzulebilirsiniz. Bence soktugunuz parcanin yenisini monte ettirmeyi degerlendirin. Ugrasip riske girmekten iyidir bence..

MHA-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Arkadaşlar slikon sorunumu çözdüm .Derdevicep marka bir tıbbi cihaz dezenfektanı var . Bunu silikonların üzerine uygulayıp bekledikden sonra bez ile bastrarak sildim . Bir kaç kere uyguladım bu işlemi konple temizlendi. Başına gelebilecek arkadaşlara yardımcı olur inşallah. Ben cok aradım boyaya zarar vermeden tek yöntem bu . Isteyen olursa dezenfektanin resminide atabilir hayırlı hafta sonları...20181103_151752.jpeg20181028_222107.jpeg20181028_222100.jpeg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar slikon sorunumu çözdüm .Derdevicep marka bir tıbbi cihaz dezenfektanı var . Bunu silikonların üzerine uygulayıp bekledikden sonra bez ile bastrarak sildim . Bir kaç kere uyguladım bu işlemi konple temizlendi. Başına gelebilecek arkadaşlara yardımcı olur inşallah. Ben cok aradım boyaya zarar vermeden tek yöntem bu . Isteyen olursa dezenfektanin resminide atabilir hayırlı hafta sonları...

Paylaşım için teşekkürler, kullandığınız ürünün resmini paylaşır mısınız? mutlaka birisinin işine yarayacaktır.

Geri