Siz olsanız hangi aracı alırdınız ?

Bence 2 hocam , model yili 1 yil daha yuksek km az. Digerini 40 ta sen alcaksin bir kac seneye 70 80 bin km olcak , 18 bindekini alsan 50 60 bin olcak. Fiyat da uygun

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Bence 1. seçeneği tercih etmelisiniz.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
bencede 1
iki secenek arasinda sifirlari icin 15bin tl fark var
hsyalet ekran anahtarsiz giris led farlar bunlar ayirt edici ozelliller
aracimi almadan once bende eleganca tercihimdi ama executive almak nasip oldu
anahtarsiz giris cikis cok kullanisli bir ozellik
deri koltuk cok sik dez avantajlari olsada deri koltugun bakimi guzel yspildiktan sonra gsyet kullanislik
hayalet ekranin gorselligi basarili ve nabigasyonla ortak calismasida son derece sik, yakit tuketimi ile ilgili bir kac uygulama mevcut navigasyonda gsyet basarili daha bir cok uygulama yukelenebilir ama ben henuz cozemedim

led farlarin aydinlatmasi cok iyi daha onceden bi xeonon kullanmis biri olatak gayet basararili sisler dahil led olusu gorselligi daha iyi kiliyor
son olarak her zaman beyaz renk
fume cabuk kirleniyor ve araci kirliyken daha eski gisteriyor
km farki arada pek yok kmler dusuk oldugu icin su an fark eciyor araclarin km artikca 20 bin km pek onemi kalmayacaktir
saygilarimla

Sent from my SM-J320H using CivicTR Forum mobile app

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar , iki araç arasından gidip geliyoruz
1 ) 2016 Honda Civic Eco Executive otomatik vites 2017 ocak ayı trafiğe çıkışlı hatasız boyasız beyaz renk 40.000 km de full yetkili servis bakımlı ( 106.000₺ )
2 ) 2017 Honda Civic Eco Elegance otomatik vites 2017 aralık ayı trafiğe çıkışlı hatasız boyasız füme renk 18.000 km de yetkili servis bakımlı ( 103.000₺ )

Bir çok kez ikinci el araç satin aldim
Ilk defa 0 arac nasip oldu.

Belki benim hesabim işine yarar
Bu araliktaki araclar icin her kademe 3.000TL(bu benim yorumum; siz veya forumdaki diger arkadaslar da düşüncelerini belirtebilir)
Şöyle bir hesap yapabilirsin

1. Iki araç arasi yaş farki 1
1x3.000TL=+3.000TL

2. Araçlar arasi km farki 22.000km
2,2×3.000TL=+6.600TL

3. Elegance aracin km bakimi yaklaşmış
-1.000TL

4. Honda da araç alırken renkte fiyat farki yok (renk sana kalmış)

5. Kaza boya değişen ikisinde de yok

106.000+3.000+6.600-1.000 = 114.600TL
Executive araci km ve yas bakimindan eleganceye getirdigimizde 114.600 TL ediyor

114.600-103.000TL =11.600TL (eş değer km ve yaştaki executive fiyatı)

Bu arada aracımı alinca 2.el piyasiyi takibi biraktim bir süredir 103bin ve 106bin olarak verdiginiz rayiç bedellerin uygun olduğunu düşünerek hesap yaptım)

Ekstralara gelirsek
1.LED farlar (Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın da asla vazgeçmem)
2.Deri döşeme (işçilik ve tasarim cok iyi, çok ayri bir hava katıyor araca)
4.Anahtarsiz giris ve start stop (bu devirde 100.000TL arac alip da cebinden anahtari mi cikaracaksin bu karda kışta, 60.000TLlik KIA larda bile var)
5. Büyük boy 7.2" Multimedya ekran, navigasyon vs (üst sınıf hissettiriyor)
6. Hayalet gösterge (çok şık)
7. Benim executive araçta paddle shift (F1 şanzıman) var, baktığınız aracta mevcut mu bilmiyorum
8. Extra USB ve HDMI girişi

Ben olsam eger bütçeyi zorlamazsa, pazarlik yapar executive alirdim
Bu yazdiklarimi bir daha düşünün derim

Yine de karar sizin

Herkese iyi forumlar...

LG-H960 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bu saatten sonra heralde kafanız iyice karışmıştır
Sonuç itibariyle her ikisinde iyi araba.
Hiç kafa yormayın düz mantık yapın yoksa işin içinden çıkamazsınız. Herkesin kendine göre mantıklı fikirleri var. 3.000 fark var ama diğerinin bakımıyla aslında bu fiyat aralığı 2000 den daha az. Evet executive donanımına göre baya cazip geliyor. Bunun nedeni de aslında bir yılda baya bir zam gelmiş olması.
Bende elegance var, deri koltuk hiç aramadım, anahtarsız giriş hiç aramadım, led far kullanmadım farkını bilmiyorum ama xenon kullandıktan sonra halojen pek tercih etmem. Muhtemelen led farkı hissettirecektir. Ama en önemlisi eğer elegance de paddle shift yoksa daha düşünmeye gerek yok executive alın. Paddle shift benim olmazsa olmazım, uzun yolda, yokuşta, sollamada sıklıkla kullandığım özellik. Sonuç itibariyle 2.000 TL ye executive özelliklerini alamazsınız.

Geri