Sizde de oluyor mu?

Aracınız
Aracım 2015 Model 20 binde LPG dönüşüm yapıldı honda servisinde brc kit var şuan araç tam 30 binde bakımı geldi bakıma gidecek ve bu sabah arabaya bindim LPGye geçmesi 1,5 dakikadan fazla sürdü çok soğuk havalarda oluyodu istanbulda LPGdeyken ama bu sabah hava o kadar soğuk değildi 1. Bu normal mi tamam kışın benzine geçme süresi geç oluyor biliyorum ama serin bir havada bu kadar geç sürmesi garibime geldi.
2. Ve önemli olan yakıt aldım ve arabayı çalıştırdım çalıştı ve hemen istop etti araç otomatik garipsedim bir daha çalıştırdım ve 2 oldu 3. Ye ardı ardına denedim tam tekliyo boşta gaza kökledim ve sorun olmadı bu sorunu yaşayanlar varmıdır?
3. Yine bu sabah şöyle bir sesle karşılaştım sanki bir kapakçık açılıp kapatılıyormuş gibi gaza basınca

https://youtu.be/Zqrqsdp-kGg

HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM HER TÜRLÜ SORUMA CEVAP VERDİĞİNİZ İÇİN ARADAŞLAR DERDŞ CİVİC ALMA BAK BIRAKAMAZSIN DİYE CİVİCİ BIRAKIRIMDA BU FORUMU NASIL BIRAKIRIM BİLMİYORUM

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Otomatik aracim stop ediyodu araci ilk aldigimda fakat yururken ediyodu hafif gaza basinca fakat kokleyince sorun olmuyodu bende de fabrikasyon brc var ECU degisti sorun kalmadi ...

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=7315]tunahanatahan[/MENTION] Sanki aracınız gerekli ısıya gelmeden lpgye geçtiği için gaz yemiyormuş gibi ses çıkartıyor, lpg için ısı ayarı yaptırmanızda fayda var.
Bu arada şu uyarıyı da yapayım aracınız hareket halinde değil iken boşta gaz verirseniz devir göstergesi sona gelmesine izin vermeden daha erken gaz keser.

Aracınız
[MENTION=7315]tunahanatahan[/MENTION] Sanki aracınız gerekli ısıya gelmeden lpgye geçtiği için gaz yemiyormuş gibi ses çıkartıyor, lpg için ısı ayarı yaptırmanızda fayda var.
Bu arada şu uyarıyı da yapayım aracınız hareket halinde değil iken boşta gaz verirseniz devir göstergesi sona gelmesine izin vermeden daha erken gaz keser.

Kökledim derken tabiri caiz devir göstergesi 3 yada 4 kadar basmıştım bakıma götürünce hepsini söyleyeceğim

2.sorun ile aylardan beri muzdaribim. Arac eger düşük devir de ise stop ediyor ama gaz la giderken veya durup biraz gaz veriyorum o zaman hafif bi silkelemeyle geciyor. Çözemedik. Baktirdim ama anlayan yok biktim biraktim.regulator den midir lpg enjektorlerinde midir bilmiyorum. Ama biktim. Baktirmiyorum. 3.sorunuz sanki hava girişiyle alakali sanki . gaz kelebegi acikkken araci calistirmistik sanki buna benzer bi ses gelmisti....

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
2.sorun ile aylardan beri muzdaribim. Arac eger düşük devir de ise stop ediyor ama gaz la giderken veya durup biraz gaz veriyorum o zaman hafif bi silkelemeyle geciyor. Çözemedik. Baktirdim ama anlayan yok biktim biraktim.regulator den midir lpg enjektorlerinde midir bilmiyorum. Ama biktim. Baktirmiyorum. 3.sorunuz sanki hava girişiyle alakali sanki . gaz kelebegi acikkken araci calistirmistik sanki buna benzer bi ses gelmisti....

Baktırıcam servise hocam inşallah bakalım ne dicekler 30 bin bakımıda geldi bakalım serviste ne kitlicekler bize

kayhanbozkus

0
Yönetici

Hafif gazla devam ederken stop ediyodu aracim ECU degisti duzeldi gazin beyni yani bi baktirin derim

Hafif gazla devam ederken stop ediyodu aracim ECU degisti duzeldi gazin beyni yani bi baktirin derim

Ya bu oyle bi durumki kimi zaman hissetmiyorum bile gaza geçtiğini. Kimi zamanda ust uste stop ediyor Yolda gideken. Her usta ayri bir hava çalıyor

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ya bu oyle bi durumki kimi zaman hissetmiyorum bile gaza geçtiğini. Kimi zamanda ust uste stop ediyor Yolda gideken. Her usta ayri bir hava çalıyor

Sahsi gorusum benim yasadigim sikintiyla ayni cunku ayni sekilde oluyordu Brc kit var bende fabrikasyon sen bi ECU'ya baktir derim

Geri