Civic ES7 Şöför tarafi su alıyor?

Aracınız
Civic ES7 2002
Merhabalar 2002 civic arabam sadece kışın başıma gelen bir olay şoför tarafı su alıyor ve pas pas ıslanıyor on cam sağlam sunroof yok bi elektirikciye gittim direksiyon altını açtı ve suyun izi belli ama nerden geldiğini bulmak için göğsü sökmem lazım dedi ve 400 tl istedi ben yaptırmadım çıktım. Daha önce başına böyle olay gelen çözümü bilen var mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, sonradan yapılan bir işlem varsa, örn. LPG tesisatı veya anfi tesisatı gibi bunların araç içerisine girişlerine bakmak lazım. Bazı durumlarda buralardan da su girebiliyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
göğüsün arkasından geliyorsa ön cam önündeki kaputun arkasındaki silecek motorunun olduğu kabin hava girişi ızgaralarını söküp bakmak lazım muhtemelen oraya dolan toz toprak içeride alttaki yağmur suyu kaçış deliklerini tıkamıştır ve oraya giden su tahliye olamayınca santrifüj biçimde içeriye hava akışı sağlayan ön hava girişi diğer yüksekte kalan alt kenarlarından içeriye su veriyor olabilir.

yan taraftan paspasın altına kaçıyorsa onun durumu farklı bu sefer kapı altı tahliye deliklerine ve kapı fitillerine bakmak gerekli.

Aracınız
Civic ES7 2002
göğüsün arkasından geliyorsa ön cam önündeki kaputun arkasındaki silecek motorunun olduğu kabin hava girişi ızgaralarını söküp bakmak lazım muhtemelen oraya dolan toz toprak içeride alttaki yağmur suyu kaçış deliklerini tıkamıştır ve oraya giden su tahliye olamayınca santrifüj biçimde içeriye hava akışı sağlayan ön hava girişi diğer yüksekte kalan alt kenarlarından içeriye su veriyor olabilir.

yan taraftan paspasın altına kaçıyorsa onun durumu farklı bu sefer kapı altı tahliye deliklerine ve kapı fitillerine bakmak gerekli.
Direk gaz pedalının ordan geliyor su diye düşünüyorum çünkü orada daha yoğun bir su var

Benim 2006 es aracımında şöför tarafı su alıyordu aramadık yer kalmadı, klima hortumu, yağmur gideri ,ön ve alt plastik tapalar ancak en son ön camı içerden bastırdığımızda hafif esnediğini gördük , camı söküp tekrar taktırdım sorun düzeldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic ES7 2002
Benim 2006 es aracımında şöför tarafı su alıyordu aramadık yer kalmadı, klima hortumu, yağmur gideri ,ön ve alt plastik tapalar ancak en son ön camı içerden bastırdığımızda hafif esnediğini gördük , camı söküp tekrar taktırdım sorun düzeldi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Cevabınız için çok teşekkür ederim . Araba garajda suanlık 20 günlüğüne şehir dışına çıktım dönünce dediğinize hemen bakıp buraya yazacağım.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
2011 FD6 Elegance aracımda geçen gün aynı şekilde şoför ve arka tarafın paspaslarının altındaki yoğun ıslaklığı farkettim. Kaportacıya götürdüm sunroof tahliye kanalının tıkalı olduğunu havayla açtığını epey çamur toz toprak çıktığını söyledi. Bakalım sonraki yağmurda tekrar edermi? Bir de sorum olacak acaba sunroof tahliyesi ön ızgaralarla birleşiyormu tahliye yolu?

Geri