Civic FB7 Şöför ve ön yolcu tarafı paspas ıslaklığı sorunu

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi aracım paspasları ıslanıyor dokunduğum zaman farkedilecek şekilde ıslak. İnternette araştırdım sadewce şoför tarafı ıslak şikayetlerini gördüm bende her iki taraftada ıslaklık var. Aracın ön camı yani karsımızdaki camın sağ alt köşesi ve sol alt köşesi her yağmur yağdıgında yada soğuk havalarda buğulanıyor terliyor gibi görüntü oluşuyordu. Bunu önemsememiştim ancak paspaslarında ıslak olduğunu farkettim. Bu önemliydi benim için. Hem şoför paspası hemde yolcu kısımdaki paspas ıslak.Sunroof tahliyesini denedim tahliye ediyor ön cam ızgarasındaki tahliyeyi denedim oda tahliye ediyor. Önerebileceğiniz bir çözüm yolu var mı ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Benzer durum benim aracımda da oldu, önce sunroofun çevresini bantladım yağmura bıraktım yine ıslandı. Sonra bantları söküp ön cam üst fitilini bantladım ıslanma kesildi. Servis sadece arıza tespiti için bile 150 tl istedi, camı sökerken %90 kırılıyor cam+fitilleriyle birlikte ciddi fiyat verdiler. Servisle falan uğraşmadım kendim hallettim.

iPhone cihazından gönderildi.

Son düzenleme:

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
@w0lkan kendiniz nasıl hallettiniz, slikonla cam sökülmeden dışardan müdahale etsek sızıntı kesilir mi?

Su alma sorunu

Bi arkadaşım yurtdışında uçak bakım merkezinde çalışıyor onun sayesinde hallettim.2 büyük şırınganın içerisinde bi malzeme gönderdi,silikonvari bişey,birbiriyle karıştırıp o şekilde uygulanıyor.nasıl yapmam gerektiğini de anlattı. Fitili ve tavana bulaşmaması için kağıt bantla güzelce bantladım.fitili biraz aralayıp altını iyice kuruladım ve uyguladım,3 gün bıraktım aracı. Dediğine göre uçakların dış yüzeylerinde kullanılan sıcaktan-soğuktan, hız dan etkilenmeyen bişey. Ama bana kalsa kaliteli siyah silikon da kullanılabilir,güzelce maskeleyip,yaptıktan sonra da elinize biraz sıvı sabun alıp,sıktığınız silikonun üzerinde parmağınızı çekerek pürüzsüz dalgalanma olmayan bir yüzey elde edersiniz. Ama öncelikle sorunun kaynağını kesin olarak tespit etmek gerekir. Bu tipteki müdehaleler tahmine göre yapılacak şeyler değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

iPhone cihazından gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
geçenlerde bir yerde okurken denk gelmişti. su alan yeri bulma konusunda epey bi çaba sarfetmisler. yanılmıyorsam işinin ehli bir usta arka stoplardan suyun öne doğru yürüdüğünü tespit etmiş ve sorun çözülmüş.bizim araçlarda durum nasıl bilemem ama sorun genelde umulmadık yerden çıkar. umarım çözersiniz.

Belki LOVATO sisteminde değişim ihtiyacı olmayabilir, eğer bayide rutin değişim için mevcut değilse böyle bir durum olması olası :unsure:
Benim aracında şöför tarafı paspas altı ıslak. Parmakla bastırınca su gölü oluşuyor. Bilgidin sürahiyle su dökmüşler gibi.

FD6 - FB7
Aynen hocam benimde öyle kapı eşiğinin dibinde oluyor pedallerin tarafında ıslaklık yok bu esikten şüpheleniyor um

Sol ön davlumbaz içinde lpg kablolarının kabin içine girdiği yer varmış. Orada normalde bir silikon conta var. Ancak lpg montajı sırasında bu parça özensizlik nedeniyle iç kısma kaçıyormuş. Bugün şaşmaz da yaptırdım. Conta yerine oturtuldu ve etrafı siyah silikonla kaplandı. Yanlız ıslanan taban keçesi nasıl kurur bilmiyorum. Oto kuaförde makinayla suyu biraz aldılar. Bunu söküp komple değiştirmek gerekir dediler.
Arkadaşlara tavsiyem mutlaka taban halısını kontrol etsinler. Bir hafta öncesine kadar haberim yoktu. Islaklık var mı diye bakmak aklıma gelmedi. Bu konu başlığını okuyunca baktım ki sorun benim araçta da var. Kimbilir ne zamandır böyleydi.

FD6 - FB7

Geri