şoför camı otomatik kapanma sorunu

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
merhabalar,
şoför camını otomatik kapatmak için düğmeye bastığımda en üst seviyede bir dirençle karşılaşıp camı aşağı doğru açıyor.
Bende manuel kapama ile kapatıyorum.
benim tahminim cam fitilleri zamanla sertleştiği için bu sorunu yaşıyorum.

özellikle 2016 ve 2017 model FC5 sahiplerinden bu sorunla karşılaşan oldu mu?
karşılaşan varsa çözüm yolu üreten oldu mu?

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Servise götürün hocam fitilleri temizliyorlar bir de cam kaldırma krikosunu yağlıyorlar sorun kalmıyor benim (2016) araçta da olmuştu aynısı

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Servise götürün hocam fitilleri temizliyorlar bir de cam kaldırma krikosunu yağlıyorlar sorun kalmıyor benim (2016) araçta da olmuştu aynısı
teşekkür ederim cevap için.
sorun şu ki aracım garanti dışında. kendim fitilleri slikon spreyle temzileyeceğim.
ancak iki yıllık bir aracta bu yaşanmamalıydı. Araçlar da maliyet düşürme politikasından dolayı eski kalite kalmadı maalesef.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
teşekkür ederim cevap için.
sorun şu ki aracım garanti dışında. kendim fitilleri slikon spreyle temzileyeceğim.
ancak iki yıllık bir aracta bu yaşanmamalıydı. Araçlar da maliyet düşürme politikasından dolayı eski kalite kalmadı maalesef.
Serviste bakım yaptırmasanız bile 3 yıl boyunca bu tür şeyler için garanti devam eder yani servise gitseniz ücret istemezler isterseniz bi arayıp danışın derim. Aslında malzeme kalitesinden değil de montajdan bu sorun yaşanıyor diye biliyorum ben hocam. Cam sıyırıcı fitillerinin montajı sıkı yapılmış diye duymuştum.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
tavsiyeniz için teşekkür ederim.
İzmir'i bilmem ama Ankara honda bayileri ve TR honda bugüne kadar sergiledikleri tavırlarıyla oldukca güvenimi sarstılar.
Bugün cvt şanzıman yağı değişim fiyatına 770tl dediler.

rider

0
tavsiyeniz için teşekkür ederim.
İzmir'i bilmem ama Ankara honda bayileri ve TR honda bugüne kadar sergiledikleri tavırlarıyla oldukca güvenimi sarstılar.
Bugün cvt şanzıman yağı değişim fiyatına 770tl dediler.

Üstad kilometreniz mi yüksek CVT yağ değişimi yapıyorsunuz , bende de altı ay sonra iki yıl dolacak ama bu konuyu hiç gündemime almamıştım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cantas

0
Aracınız
Civic FC5 2016
merhabalar,
şoför camını otomatik kapatmak için düğmeye bastığımda en üst seviyede bir dirençle karşılaşıp camı aşağı doğru açıyor.
Bende manuel kapama ile kapatıyorum.
benim tahminim cam fitilleri zamanla sertleştiği için bu sorunu yaşıyorum.

özellikle 2016 ve 2017 model FC5 sahiplerinden bu sorunla karşılaşan oldu mu?
karşılaşan varsa çözüm yolu üreten oldu mu?

Benim başıma da aynı sorun geldi. Servise gittiğimde ön kapı iç panelini kim söktü diye sordular. Arabayı kaplama yaptırdığı da sökülmüştü. Sonuç iç paneli tam takamamışlar içindeki tırnakları kırmışlar ve içeride camı kaldıran mekanizmayıetkilemiş durum. İlgili düzeltmeleri yaptılar şimdi hiç sorunum kalmadı.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
Üstad kilometreniz mi yüksek CVT yağ değişimi yapıyorsunuz , bende de altı ay sonra iki yıl dolacak ama bu konuyu hiç gündemime almamıştım

tam iki yıllık oldu araç, km 35,000, servis kitapçığına göre iki yılı dikkate alarak yaptıracağım.
30k, 40k, 60k da değişenleri okudum bu forumda,
esasen yağ değişiminde, yağın %100 ü değişmiyor, çarkları/dişililerin arasındaki yaplar duruyor, yağın ~%70 civarında bir oranı değişiyor.
haliyle ilk yağ değişimden sonraki değişim periyodlarını biraz daha sık yapmak akıllıca olabilir.

muratk

0
Aracınız
Civic FC5 2017
servis sorun çıkarmadan cam sorunu çözer umarım

Geri