Soğuk Havada İlk Çalıştırmadaki ses

Aracınız
Merhabalar.
Aracım 2007 civic otomatik soğuk havada ilk çalıştırdığımda Vites P konumundayken ve N konumundayken bi sıkıntı yok fakan D veya R konumuna aldığımda biraz gürültülü çalışıyor egzos sesi değişiyor. Başına gelen varmı acaba. Birde vites geçişlerinde hiç kararsızlık yok ama 1. 2. 3. Vites geçişlende biraz hissediliyor. Belkide bu diğer aracımızın dsg olmasında kaynaklı piskolojikte olabilir. Biraz fazla oldu ama belli hızlarda mesela 103 104 arasında dikkatımı çekiyor durduk yere baZen çok ufak bi sirkeleme yapıyor normal seyirde bundan önceki aracım FB7 kasaydı ondada 93 95 arasında yapıyordu aynı ufak sirkelemeyi. Bu konularda bilgisi olan arkadaslar bilgilendirme yapabilirse sevinirim. Ayrıca aracımdam çok memnunum 210 binde olmasına ramen hem görsellik olarak FB7 ye göre çok daha tatmin edici konfor olarakta aman aman aratmadı FB7 yi sadece arkaya 2 veya 3 kişi oturunca rezalet arka direk çöküyor. Fotoğrafınıda yüklüyorum 3 kişi oturunca aldığı halin. IMG_7063.JPGIMG_7062.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bu bahsettiğiniz ilk çalıştırma problemi bende de aynı şekilde var. Anlattığınızın bire biri hemde. Aracım 2013 fb7. Yaşadığım ilde araçtan anlayan usta yok. Konuyu takip edeceğim çözüm bulunca buradan bilgi verir misiniz size zahmet?

Aracınız
Hocam bu bahsettiğiniz ilk çalıştırma problemi bende de aynı şekilde var. Anlattığınızın bire biri hemde. Aracım 2013 fb7. Yaşadığım ilde araçtan anlayan usta yok. Konuyu takip edeceğim çözüm bulunca buradan bilgi verir misiniz size zahmet?

Tabiki ama dert etmiyorum sadece gözlemlediğim d veya r ye alınca egzos 6 veya 7 mm geri çekiliyor. Ayrıca haraket edince yani gaz verince direk kesiliyor bende ses. Rolantide yapıyor.

Merhabalar.
Aracım 2007 civic otomatik soğuk havada ilk çalıştırdığımda Vites P konumundayken ve N konumundayken bi sıkıntı yok fakan D veya R konumuna aldığımda biraz gürültülü çalışıyor egzos sesi değişiyor. Başına gelen varmı acaba. Birde vites geçişlerinde hiç kararsızlık yok ama 1. 2. 3. Vites geçişlende biraz hissediliyor. Belkide bu diğer aracımızın dsg olmasında kaynaklı piskolojikte olabilir. Biraz fazla oldu ama belli hızlarda mesela 103 104 arasında dikkatımı çekiyor durduk yere baZen çok ufak bi sirkeleme yapıyor normal seyirde bundan önceki aracım FB7 kasaydı ondada 93 95 arasında yapıyordu aynı ufak sirkelemeyi. Bu konularda bilgisi olan arkadaslar bilgilendirme yapabilirse sevinirim. Ayrıca aracımdam çok memnunum 210 binde olmasına ramen hem görsellik olarak FB7 ye göre çok daha tatmin edici konfor olarakta aman aman aratmadı FB7 yi sadece arkaya 2 veya 3 kişi oturunca rezalet arka direk çöküyor. Fotoğrafınıda yüklüyorum 3 kişi oturunca aldığı halin. Ekli dosyayı görüntüle 249526Ekli dosyayı görüntüle 249527

D VE R konumunda araç gitmek istediği için sesin değişmesi normal

Silkeleme olayo İ VTEC motorun çalışma prensibinden kaynaklanıyor motor yüküne, gaz pedalına nekadar bastığınıza göre araç 12 sübap ile 16 sübap modu arasında geçiş yapıyor bu ufak silkeleme ondan

Arka çökme durumunu yay ları değiştirerek çözebilirsin ama pek bişey fark etmez fd6nın kıçı yere yakındır :)

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
D VE R konumunda araç gitmek istediği için sesin değişmesi normal

Silkeleme olayo İ VTEC motorun çalışma prensibinden kaynaklanıyor motor yüküne, gaz pedalına nekadar bastığınıza göre araç 12 sübap ile 16 sübap modu arasında geçiş yapıyor bu ufak silkeleme ondan

Arka çökme durumunu yay ları değiştirerek çözebilirsin ama pek bişey fark etmez fd6nın kıçı yere yakındır :)

vtec kicked in yo !!!

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Yay konusunda sanırım yayları değiştirsemde çökücek anladığım kadarıyla

Aracınız
Vites olayı normal. Eski tork konvertör sanzimanlar yavaş çalışırlar ama kolay kolay bozamazsiniz bir kaç şeye dikkat ettikten sonra.

Soğuk zamanlarda geçişleri daha fazla hissettirir çünkü vites kutusunun yağı soğuktur. Boğuk bir ses verir. Bakımını ihmal etmeyin yeter. Bende konu basligini okuyunca herhalde marş motoru diye zannettim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Vites olayı normal. Eski tork konvertör sanzimanlar yavaş çalışırlar ama kolay kolay bozamazsiniz bir kaç şeye dikkat ettikten sonra.

Soğuk zamanlarda geçişleri daha fazla hissettirir çünkü vites kutusunun yağı soğuktur. Boğuk bir ses verir. Bakımını ihmal etmeyin yeter. Bende konu basligini okuyunca herhalde marş motoru diye zannettim

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bakımı aksatılmadan yapılmış. Bende aldıktan sonra km si gelince yaptırdım. Sağzuman yağı fren hidroliğine kadar hocam. Ama şuanlık çok memnunum FB7 konfor olarak bi tık daha iyiydi. Birde bi kaç yerde okudum varmı yokmu bilmiyorum FB7 aracımda D konumunda F1 kulakçıkları kullanabiliyordum FD6 da sadece S konumunda kullanılıyor. Bazıları şanzuman beyni güncellemesinden bahsetmiş ne kadar doğrudur bilmiyorum tabi.

akif

0
Aracınız
Honda servisin dediği şanzımanla alakalı değil bu durum vtec motorun çalışma karakteriymiş. Sanki anlık olarak birisi tutup bırakıyor arabayı ama benim gözlemlediğim ekonomik sürüşlerde sakin sakin yol alırken veya düşük hızlarda ilerlerken yapıyor yani benim fb7 de öyle ama performanslı sürüşte en ufak sorun yok. Arabayı ilk aldığımızda ailecek yadırgamıştık sıfır araba niye böyle yapıyor diye ama artık alıştık. D'den R konumuna değiştirirken gelen boğuk sesin normal olduğunu düşünüyorum ama yine de işin ehli ustalara sorulabilir. Bu arada Fd6 ların arkası olağan dışı yere yaklaşıyor spor yay bi tık çözüm oluyor.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri