Soğuk Press Hakkında

Ad Soyad
Aytaç aygün
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlae merhaba , biliyosunuz fd6 ların orjinalinde genelde arkasö 2 cm kadar one gore daha asagida duruyor benim aracimda o sekilde 100 bin de orjinal yaylari var onlere 1,5 maksimum 2 cm kadar soguk press yaptirmayo dusunuyorum aracin terazide duran bi goruntusu olmasi icin amacim kafayi yere yaklastirmak degil muaynedede 1,5 2 cm sorun olmaz diye dusunuyorum teknik olarakra bi zarar gelecegini dusunmuyorum ayni sekilde , fikirlerinizi oneri ve dusuncelerinizi merakla bekliyorum.

Aracınız
Arkadaşlae merhaba , biliyosunuz fd6 ların orjinalinde genelde arkasö 2 cm kadar one gore daha asagida duruyor benim aracimda o sekilde 100 bin de orjinal yaylari var onlere 1,5 maksimum 2 cm kadar soguk press yaptirmayo dusunuyorum aracin terazide duran bi goruntusu olmasi icin amacim kafayi yere yaklastirmak degil muaynedede 1,5 2 cm sorun olmaz diye dusunuyorum teknik olarakra bi zarar gelecegini dusunmuyorum ayni sekilde , fikirlerinizi oneri ve dusuncelerinizi merakla bekliyorum.
Merhaba hocam, soğuk pres olayı pek güvenli değil ve forumda pek tercih edilmeyen bir yöntem diye biliyorum.

mturker

Özel Üye
Merhaba üstad, tavsiye etmem! kesinlikle orjinal yaylarini rezil etmeyin derim, yuke binince ne demek istediğimi çok iyi anlarsiniz...

Honda madness

Ad Soyad
Aytaç aygün
Aracınız
Civic FD6 2011
Araci basik sevmedigim icin alacagim herhangi bi spor yayda en az 3 cm dusurecekti bu sebeple 1,5 cm kadar press yaptirdim önler arkalara gore 2 cm yuksekti bakalim suanlik olumsuz bi durum yok orjinale yakin duruyor

Aracınız
Civic FB7 2013
2000 li yıllarda piyasada yay amortisör şimdiki gibi çeşitli değildi 2-3 marka vardı ve çok pahalıydı o yüzden ısıtma kesme işlemlerini maalesef biz de yaptık ama şimdiki aklım olsa kesinlikle yapmazdım.
Tavsiye de etmiyorum. Can taşıyoruz. Araba güzel görünecek diye helezon gibi taşıyıcı ve hayati bir parçayı kesmek bence çok akıllıca değil.

mturker

Özel Üye
Araci basik sevmedigim icin alacagim herhangi bi spor yayda en az 3 cm dusurecekti bu sebeple 1,5 cm kadar press yaptirdim önler arkalara gore 2 cm yuksekti bakalim suanlik olumsuz bi durum yok orjinale yakin duruyor
Şöyle diyeyim olması gereken yükseklik önler gibi,
Arkalarınız biraz çökmüş aslında, zaten ilk önce arkalar bı tık çöker yolcu yük vs diyelim. Aslında oynamasaydiniz daha iyi olucakti benim görüşüm bu, çünkü kalabalık olunca aracda ne dediğimi şehir içinde daha iyi anlayacaksınız,
Bı arkadaşın aracı sizinkisi gibiydi 1. Boğazdan geri döndü kalabaliklardi yukde vardı,
Zaten hondalar diğer modellere göre daha yere yakın.

Honda madness

Ad Soyad
Aytaç aygün
Aracınız
Civic FD6 2011
Evet amortisorleri hakikaten zayiflik galiba adini tam koyamadim en ufak bi yukte cokmeye basliyo allahtan 2 kisilii bi aileyiz bakalim olan oldu artik bi mudeldet sonra kontrol edicem yayalari degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet amortisorleri hakikaten zayiflik galiba adini tam koyamadim en ufak bi yukte cokmeye basliyo allahtan 2 kisilii bi aileyiz bakalim olan oldu artik bi mudeldet sonra kontrol edicem yayalari degerli yorumlariniz icin cok tesekkurler
Hocam önden ziyade arkayı 1-1.5 cm. kaldırmayı deneyin. Helezonları ellemeden amortisörlere halka takılabilir. Amortisör ustalarına bir danışmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Geri