Civic FD6 SOĞUKTA İLK ÇALIŞTIRMA

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar 2007 Honda Civic elegance aracıma yeni lpg taktırdım havalar malum soğuk havadan mıdır bilmiyorum soğuk motorda ilk çalıştırma da araba da bi öksürme oluyor 2 3 saniyelik bir durum bu sonrasında rölantisine giriyor. Sıcak motorda veya ilk çalıştırmadan sonra ki çalıştırmalardan saat gibi hiç bir problem yok bu durum hava soğukluğundan mı kaynaklanıyor bilen yaşayan var mı ? Yoksa lpg ile mi alakalı acaba..

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar 2007 Honda Civic elegance aracıma yeni lpg taktırdım havalar malum soğuk havadan mıdır bilmiyorum soğuk motorda ilk çalıştırma da araba da bi öksürme oluyor 2 3 saniyelik bir durum bu sonrasında rölantisine giriyor. Sıcak motorda veya ilk çalıştırmadan sonra ki çalıştırmalardan saat gibi hiç bir problem yok bu durum hava soğukluğundan mı kaynaklanıyor bilen yaşayan var mı ? Yoksa lpg ile mi alakalı acaba..
Lpg ile alakalı olduğunu sanmam. Yıllardır lpg li araç kullandım. -25 te bile ilk çalışmada öyle sıkıntılı çalışma yapmadı eski aracım. Zaten ilk çalışmada benzin ile çalışıp sonra motor ısısı 20-25 30 artık neye ayarlıysa o ısıya gelene kadar benzinde çalışıyor.
Benzinden olabilir, bujiden olabilir, bobinden olabilir, ilk çalıştırmada zengin yakıt karışımı verebilir.
Lpg yi taktırdığınız yer ile görüşün proğramına tekrar baktırın isterseniz. Sonra sırasıyla sebeblerine baktırırsınız. Geçmiş olsun.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Lpg sistemi yeni olduğu için onuda bir değerlendirmek gerekiyor.
> Bir sebep olarak. Conta zarar görmüş ise sabah ilk çalıştırmada araç öksürme tarzı çalışır. Suyu atınca geçer.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FC5 2016
Eskiden benim astra vardı böyle bir sorun.sadece kışın ilk çalıştırmada aynı sorunu yapıyordu.buji bobin vs herşeyi değiştirdim çözüm olmadı.lpg sokturdum yine olmadı.bulamadim sorunu.sadece havalar soğuduğunda yapıyorsa tavsiyem servise götür dışarda boşa masraf etme.ben geçen yaz sattım kurtuldum.umarim senin sorunun ufaktır.belki Honda da sibop ayarindan olabilir diye düşünüyorum bı araştır istersen. Kolay gelsin.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Eskiden benim astra vardı böyle bir sorun.sadece kışın ilk çalıştırmada aynı sorunu yapıyordu.buji bobin vs herşeyi değiştirdim çözüm olmadı.lpg sokturdum yine olmadı.bulamadim sorunu.sadece havalar soğuduğunda yapıyorsa tavsiyem servise götür dışarda boşa masraf etme.ben geçen yaz sattım kurtuldum.umarim senin sorunun ufaktır.belki Honda da sibop ayarindan olabilir diye düşünüyorum bı araştır istersen. Kolay gelsin.

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Belki soğuktan oluyordur arabanda niye hata aradın bu kadar ????

Aracınız
Lpg sistemi nedir?
Soğuk motordan kastınız uzun süre bklemek mi? 5 6 saat gibi.
Lpg kitinin garantisi var mı?

Lpg enjektör ve regülatör en şüpheli görünen şey oldu gözüme ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, öncelikle tankın üzerindeki vanadan gazı kesin ve bir kaç gün bu şekilde sadece benzinde deneme yapın. Eğer sorun çözüldü ise silindirlere gaz doluyordur. Yani siz aracı stop etseniz dahi silindirlere gaz akışı devam ediyor demektir.

Aracınız
Civic FD6 2007
Arkadaşlar mantıklı konuşuyorsunuz ama söylediklerinizin olma olasılığını düşündüğümde arabanın her çalıştırmada bunu yapması gerekiyor ama benim arabam örnek veriyorum dün arabamı akşam park etttim 3 4 saat sonra yine çalıştırdım bir problem olmadı saat gibi çalıştı ama gece boyunca motor soğuduya şimdi sabah kalkınca çalıştırdım öksürerek sarsıntıyla çalıştın2 3 saniye sonra rolantisine girdi olay bu sadece ilk çalıştırmada oluyor, sizin dediğiniz gibi olsa araba 10 dakika durduğunda bile çalıştırınca yapması lazım bu durumu.. lpg yi yeni taktırdım 1 hafta olmadı daha garanti vs her şeyi duruyor prins marka taktırdım. Motor soğukken dediğim motorun 5-6 saat 10 saat filan çalışmadığı haller..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar mantıklı konuşuyorsunuz ama söylediklerinizin olma olasılığını düşündüğümde arabanın her çalıştırmada bunu yapması gerekiyor ama benim arabam örnek veriyorum dün arabamı akşam park etttim 3 4 saat sonra yine çalıştırdım bir problem olmadı saat gibi çalıştı ama gece boyunca motor soğuduya şimdi sabah kalkınca çalıştırdım öksürerek sarsıntıyla çalıştın2 3 saniye sonra rolantisine girdi olay bu sadece ilk çalıştırmada oluyor, sizin dediğiniz gibi olsa araba 10 dakika durduğunda bile çalıştırınca yapması lazım bu durumu.. lpg yi yeni taktırdım 1 hafta olmadı daha garanti vs her şeyi duruyor prins marka taktırdım. Motor soğukken dediğim motorun 5-6 saat 10 saat filan çalışmadığı haller..
Hocam sizin araçta nokta atışı yapmak zor. Yetkili servis veya özel servisede gitseniz usta şunu der: Aracı bırak sabah biz çalıştıralım.
Arıza lambanızda yanmıyor ise iyice uğraştırır. Aracı tanıyan çok tecrübeli biri olacak ki sizide uğraştırmayacak.
Öksürme üzerinde durursak. Kışın marş süresi uzayarak çalışır fakat tek marşta çalışmalı. 1.500-1.800 devire gelir ısındıkçada rolanti düşer. Araç en soğukta açık sistem aktiftir oksijen sensörlerini daha kullanmaz. Beyin daha fazla benzini silindirlere yollar. Zengin karışım sağlanır. Öksürme için olabilecek sebepler:
> Silindir boşluğunda benzinden başka bir madde var karışımı engelliyor. Su veya gaz gibi.
> Veya yeteri kadar oksijen alamıyor. Soğukta hava ağır olur.
> Veya buji başları sulanıyor ateşlemeyi tam sağlayamıyor.
> Ek olarak lpg öncesi kışta bu durum varmıydı?
> Öksürme normal desek bütün Honda'rın öksürmesi lazım. Fakat böyle bir durum yok.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri