Soğukta Sarsıntı ve P0301 (Multiple Cylinder Misfire)

Aracınız
Civic ES7 2002
Herkese merhaba. Aracımda sabahları soğukta ilk çalıştırmada tek marşta çalışıyor ama sarsılma oluyor ve arıza ışığı yanıp sönmeye başlıyor. Motor ısınana kadar 2000 civarı devir verip motorun ısınmasını ve titreyip stop etmesini engellemeye çalışıyorum. Motor ısındıktan sonra sıkıntılar geçiyor ve gün içinde de başka sıkıntı yapmıyor. Hatta gaz vererek çalıştırma yaptığımda titreşimi engellediğimde bir süre sonra arıza ışığıda sönüyor. Dün aracı lpgde sabit devirde çevre yolunda kullanırken yine arıza ışığı yanıp sönmeye başladı ama arabada bi tepkime oluşmadı ( İlk defa motor sıcakken arıza lambası yanıp sönmeye başladı ). OBD cihazına bağladığımda P0171 P0300 P0301 P0302 P0303 P0304 hatalarını veriyor. Ayrıca ne kadar önemlidir bilmiyorum ama hava ne kadar soğuksa o kadar çok sarsıntı yapıyor araç ve bu son günlerde aracın marş süresi uzamaya başladı. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
171 fakir karışım demek. Diğerleri ise 1. 2. 3. ve 4. silindirlerde tekleme mevcut. Motor verimli çalışmıyor. İlk iş olarak subap ayarı, buji kontrolu ve ardından benzinde kullanarak denemek lazım.
Sabah zor çalışması ise silindirler beraber hareket etmediğiden olabilir. Çünkü patlama döngüleri farklılık arzediyor. Problem geçesiye kadar benzinde kullanın ardından güzel bir lpg ayarı yapılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri