Sol emniyet kemeri ses yapan yer.

Çözüm

Arkadaşlar yuvarlak içine aldığım yerler ses yapıyor, toplam ön ve arkalar olmak üzere 4 tane bunlardan, kapıyı açtığınızda bu kısımın içine bakın bir yada iki tane vida göreceksiniz , bunları çıkıyorsunuz, sonra yukarıda doğru itiyorsunuz ( yaklaşık 1 - 1,5 cm civarı ) sonra kendinize çekiyorsunuz çıkıyor, komple çımıyor alt kısmı sabit kalıyor, kırtasiyeden slikonlu çift taraflı bant alırsınız, aradaki kısımlara dışarı taşmayacak şekilde iyice kaplarsınız, bant kuvvetli olduğundan bir kere kapadınızmı sökmek zor oluyor. Ön kısımlar kolay, burada dikkat edilmesi gereken yer arka taraflar çünkü arka kapılarda arada kapı fitili var, sökme işlemi aynı ön kapılar gibi ama kapamadan önce araya fitili sökmeden önceki...

Hakan Uzun

0
Yönetici
Sol emniyet kemeri ses yapan yer.

Surekli farkettigim ilgilenecegm dedigm ama hic bakmadgm cozumu aslinda kolaydir diye umdugum videoyu izleyince kolay olmadigini gordugum yer olarak kayitlara gecti.Bunu gercekten cozen olursa fatiha okurum ona..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Şimdi şöyle bişey var. Bence tek çaresi kızağı cendere ile ayarında iç tarafa doğru sıkmak tek çare. Altı doldurulacak veya sıkılacak bir vida mevcut değil. İyice incelerseniz orada emniyet kemerinin yukarı aşağı hareket ettiği kızak var. O kızak ile içindeki hareketli parça arasında boşluk var. Sesi orası yapıyor. Benim vaktim yoktu wd40 sıkıp kapattım... O aradaki boşluğu kızarım hareket ettiği iç tarafa doğru sıkıştırmak lazım. Kızak zor hareket etmesi lazım yani. Tek çözüm bu gibi. İnceleyen veya daha basit bir yöntem bulan olursa haber verirse sevinirim....

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Fd6 larda da aynı sıkıntı var haftasonu bende söküp bi bakayım diyorum neler yapilabilir

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=291]sirua35[/MENTION]

Can eline sağlık güzel paylaşım :eek:k:

Geri