Sol önden gelen metal sesine benzeyen tıkırtı

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba herkese. Aracım 2016 fb7 son zamanlarda biraz bozuk yolda bile gögüs kısmından mı ön cam taraflarından mi çözemediğim ama arac icindenmis hissi veren bir ses geliyor. Arac yamalı tirtikli yoldayken bile sanki bazı metal parcalar sarsıntı sebebiyle birbirine vuruyor birkac kere. Bozuk yolda tavandan sunrooftan gelen sese benzer bir ses ama sol ön bölgeden geldiginden eminim. Parkeli, yamalı, bozuk yollarda her zaman oluyor düz yolda yok. Sebebi ne olabilir? çok can sıkıcı bir ses sanki şahin sürüyoruz alttan gelen lokurtuları benimsedim artik ama bu ses metal sesi gibi ve daha duyulur olunca sinir bozuyor.

Aracınız
Civic FB7 2016
Merhaba herkese. Aracım 2016 fb7 son zamanlarda biraz bozuk yolda bile gögüs kısmından mı ön cam taraflarından mi çözemediğim ama arac icindenmis hissi veren bir ses geliyor. Arac yamalı tirtikli yoldayken bile sanki bazı metal parcalar sarsıntı sebebiyle birbirine vuruyor birkac kere. Bozuk yolda tavandan sunrooftan gelen sese benzer bir ses ama sol ön bölgeden geldiginden eminim. Parkeli, yamalı, bozuk yollarda her zaman oluyor düz yolda yok. Sebebi ne olabilir? çok can sıkıcı bir ses sanki şahin sürüyoruz alttan gelen lokurtuları benimsedim artik ama bu ses metal sesi gibi ve daha duyulur olunca sinir bozuyor.
Valla bu konuyu ben açmayı düşünüyordum epeydir. Benim de sizin gibi 2016 fb7 aracımda bir süredir buna benzer bir ses duyuyorum. Bozuk yollarda kasislerde ya da tırıtklı asfaltlarda yatak, ya da yağlanmamış kapı gıcırtısı gibi bir ses geliyor. nereden geldiğini ben de tam çözemedim. göğüsten mi altından mı anlaşılmıyor. hatta acaba koltuklar mı gıcırdıyor dedim bir ara ama emin olamadım. sanki içerden geliyor gibi. fakat amortisörler de olabilir. ben sesi sizden farklı olarak sağ taraftan alıyorum. Başına gelen ya da fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Aracınız
Civic FB7 2016
Valla çok can sıkıcı alt takımla mı ilgili göğsün mü sökülmesi lazim anlamıyorum göstergenin içinden geliyor gibi vurmadığım yeri kalmadı aracın bir umut anlaşılır diye. Eliyle koymus gibi bukacak usta da yok denecek kadar azdir bu tarz seslerde.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben sorunu buldum. Bugün yolda giderken aracın içinde zıpladım. sağdan geldiğini düşündüğüm ses koltuktan geliyormuş. zıpladıkça koltuk gıcırdıyor bildiğin. Yarın aracı bakıma sokacağım. ustaya sorarım. olmadı WD 40 sıkarım belki geçer:) bir çözüm olursa buraya yazarım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ön takımı kontrol ettirebilirsiniz tesbit ücreti 10 tl bazıları ücretsiz bakar değişecek parçayı söyler gacırtı şeklinde ise genelde rot, rotil, tabla fişekleri vs eskimiş oluyor.
Şu an kullandığım golf araçtada kasislerden geçerken var

Aracınız
Civic FB7 2016
Ben sorunu buldum. Bugün yolda giderken aracın içinde zıpladım. sağdan geldiğini düşündüğüm ses koltuktan geliyormuş. zıpladıkça koltuk gıcırdıyor bildiğin. Yarın aracı bakıma sokacağım. ustaya sorarım. olmadı WD 40 sıkarım belki geçer:) bir çözüm olursa buraya yazarım.
Tesekkurler. Yalniz benim durum ayni degil koltukla falan alakasi yok sol on gogus kismindan ya da altlarindan. Tespit edebilecegimi sanmiyorum anca basina gelenler tavsiyede bulunursa

Geri