Sonax araç şampuanı

Arkadaşlar aracınızda seramik kaplama var ise kostik maddesi içermeyen şampuan kullanın ben yaptırdığımda bu şekilde söylediler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracınız
Civic FC5 2020
Kostik içermeyen kullandığın bi şampuan var mı?

Bu konu güncel tutulursa çok iyi bende kostik içermeyen markaları merak ediyorum araba yıkamak için bir liste hazırladım sünger alırım diyordum ufs yikama eldiveni felan önerdiler , eğer bu konuda cidden ben araba temizliğine önem veririm diyen arkadaşlar yazarsa sevinirim

Aracınız
Civic FC5 2017
merhabalar.bu konu aslında çok uzun ve detaylı birşekilde çook uzar gider.kısaca girmek isterim konuya.öncelikle benzinlik-self servis....ve birçok yıkama yapan yerler ucuz yollu ve kostikli yada içeriğinde temizleme gücü yüksek ama bir o kadarda araca zararlı kimyasallı şampuan kullanırlar.ucuz yollu gerçek anlamda işini yapan şampuan olmadığı için bu tip yerler ister istemez ucuz ürünleri kullanmak zorundalar.yoksa bu işin altından kalkamazlar yada maliyeti yüksek tutmak zorundalar o zamanda müşteri tutamazlar.

işine mesleğine önem veren butik tarzı yıkama yerleri biraz daha yukarıdaki yerlere göre güvenlidir.şu da bir gerçekki genelde ucuz yollu ürünlerle kazancı yüksek tutmak isteyen yerler ülkemizde malesef çok fazla durumda.adeta cımbızla ayırmak gerekiyor işin erbablarını.bilinçli olan müşteri zaten bu tip yerleri kendinde eler.

en güzeli yeri müsait olan yada yıkama bakım işini birşekilde kendinizin yapması her daim güvenli olur.ama bununda bir maliyeti olacaktır başlangıçta.örneğin çok basit görülen kurulama bezinden tutun aracı yıkadığınız eldiven,şampuan vs gibi uzar gider.
koruma olan araçlar için ph dengeli şampuanlar kullanılması korumanızın ömrünün kısalmasını önler.bunun dışında asidik,kostikli zararlı içerikleri olan şampuanlarda korumanızın ömrünü hızla kısaltacak ve aracınızın birçok dış bölgelerine zarar verecektir.ilk etkilenecek olan kısımlardan biri krom aksamlar,plastikler,contalar vs. koruma yaptıran lar muhakkak koruma sonrası yıkama tekniğine uymalı yoksa verdiğiniz parada ,yaptığınız korumada kısa sürede yok olup gidecektir.ayrıca koruma olan araçlar için cilalı şampuanlar pek önerilmez.bunun yerine destekleyici ek ürünler kullanılması uygun görülüyor.

uygun fiyatlı ph dengeli şampuanlardan örnek vermek isterim bir iki tane:

Valet Pro Concentrated Car Wash

3D pink car soap ph nötr

flowey ev 12.....
gibi bütçeye göre uzar gider.

korumasız olan araçlar için ise ph dengeli cilalı şampuanlar bir nebzede olsa iyi olur.örneğin :

koch-chemie Nano Magic shampoo (çok güzel bir şampuan eşe dosta önerdim memnunlar)

autoglym bodywork shampoo

3D Wash N Wax ......

bütçenize göre doğru ürünleri seçim yaparak aracınızın gerek dış aksam gerekse iç aksam olarak bakımını ve ömrünü uzatabilirsiniz.arabasına değer veren insanlar doğru yolu birşekilde buluyor zaten.ama şu bir gerçekki malesef ülkemizde gerek maddi açıdan gerekse bilinçsizlik açısından ......bu işlerle uğraşmayanların sayısı çok yüksek.
adam sıfır araç almış birkaç ayda yada yılda krom aksamlarım bozuldu diye bas bas bağırıyor.üreticiye suç buluyor.çözüm bulmayan servise suç buluyor.ama kostikli ağır aşındrıcı ürünlerle aracını temizlediğini unutuyor yada böyle olacağını bilmiyor.afedersinizde merkep niyetine araç kullanırsanız sonucunada katlanırsınız.bu bir gerçektirki bakarsan karşılığını alırsın bakmazsanda alırsın.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
merhabalar.bu konu aslında çok uzun ve detaylı birşekilde çook uzar gider.kısaca girmek isterim konuya.öncelikle benzinlik-self servis....ve birçok yıkama yapan yerler ucuz yollu ve kostikli yada içeriğinde temizleme gücü yüksek ama bir o kadarda araca zararlı kimyasallı şampuan kullanırlar.ucuz yollu gerçek anlamda işini yapan şampuan olmadığı için bu tip yerler ister istemez ucuz ürünleri kullanmak zorundalar.yoksa bu işin altından kalkamazlar yada maliyeti yüksek tutmak zorundalar o zamanda müşteri tutamazlar.

işine mesleğine önem veren butik tarzı yıkama yerleri biraz daha yukarıdaki yerlere göre güvenlidir.şu da bir gerçekki genelde ucuz yollu ürünlerle kazancı yüksek tutmak isteyen yerler ülkemizde malesef çok fazla durumda.adeta cımbızla ayırmak gerekiyor işin erbablarını.bilinçli olan müşteri zaten bu tip yerleri kendinde eler.

en güzeli yeri müsait olan yada yıkama bakım işini birşekilde kendinizin yapması her daim güvenli olur.ama bununda bir maliyeti olacaktır başlangıçta.örneğin çok basit görülen kurulama bezinden tutun aracı yıkadığınız eldiven,şampuan vs gibi uzar gider.
koruma olan araçlar için ph dengeli şampuanlar kullanılması korumanızın ömrünün kısalmasını önler.bunun dışında asidik,kostikli zararlı içerikleri olan şampuanlarda korumanızın ömrünü hızla kısaltacak ve aracınızın birçok dış bölgelerine zarar verecektir.ilk etkilenecek olan kısımlardan biri krom aksamlar,plastikler,contalar vs. koruma yaptıran lar muhakkak koruma sonrası yıkama tekniğine uymalı yoksa verdiğiniz parada ,yaptığınız korumada kısa sürede yok olup gidecektir.ayrıca koruma olan araçlar için cilalı şampuanlar pek önerilmez.bunun yerine destekleyici ek ürünler kullanılması uygun görülüyor.

uygun fiyatlı ph dengeli şampuanlardan örnek vermek isterim bir iki tane:

Valet Pro Concentrated Car Wash

3D pink car soap ph nötr

flowey ev 12.....
gibi bütçeye göre uzar gider.

korumasız olan araçlar için ise ph dengeli cilalı şampuanlar bir nebzede olsa iyi olur.örneğin :

koch-chemie Nano Magic shampoo (çok güzel bir şampuan eşe dosta önerdim memnunlar)

autoglym bodywork shampoo

3D Wash N Wax ......

bütçenize göre doğru ürünleri seçim yaparak aracınızın gerek dış aksam gerekse iç aksam olarak bakımını ve ömrünü uzatabilirsiniz.arabasına değer veren insanlar doğru yolu birşekilde buluyor zaten.ama şu bir gerçekki malesef ülkemizde gerek maddi açıdan gerekse bilinçsizlik açısından ......bu işlerle uğraşmayanların sayısı çok yüksek.
adam sıfır araç almış birkaç ayda yada yılda krom aksamlarım bozuldu diye bas bas bağırıyor.üreticiye suç buluyor.çözüm bulmayan servise suç buluyor.ama kostikli ağır aşındrıcı ürünlerle aracını temizlediğini unutuyor yada böyle olacağını bilmiyor.afedersinizde eşşek niyetine araç kullanırsanız sonucunada katlanırsınız.bu bir gerçektirki bakarsan karşılığını alırsın bakmazsanda alırsın.

Hocam çok çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsınız elinize sağlık , fb7 aracımda hiç uğraşıp kendim yıkamiyordum benzinliklikte köpük ve tazikli suyla ve bu ciddi biçimde aracin dış görüntüsunde boya kavlamasina yada plastik akşamında çatlamalara yol açıyordu notlarıma sizin onerdiginiz urunleri ekledim nasip olurda aracim gelirse sizin önerilerinizi uyguluycam.

Ekli dosyayı görüntüle 253296 bu araç şampuanını almayı düşünüyorum bunun boya cila vb. Şeylere zararı olurmu acaba??

daha önce kullandım bu ürünü. güzel temizliyor ama cilalı bir ürün değil bilgin olsun. cila atmak istiyorsan piyasasa hızlı cila ürünleri var. arabayı duruladıktan sonra tüm arabaya cila püskürtüyorsun sonra tazyikli suyu uzaktan tutarak cilayı arabaya yayıyorsun. sonra da bezle kuruluyorsun. cilalı şampuan istersen şuan kullandığım turtle wax'ı tavsiye ederim. çok köpürmez ama iyi temizler ve kalıcı parlaklık bırakıyor.

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba

Sonax Şampuanını Tavsiye Ederim Bende Kullandım Köpürmesi VE Parlatması Çok Güzel AMA Dikkat Edilmesi Nokta Genellikle PH Nötr Şampuanlarda Aracın Boyası Sıcak VE Güneş Altında Yıkanmaması Gerekiyor Siyah Araba Lekeler Belli Ediyor. Şahsen Araba Yıkamaya Gittiğimde Yıkama Alanın Gölge Olduğu Vakit Gidiyorum...

Geri