Sonradan lpg takılan aracın garantisi

Aracınız
Civic FC5 2016
Sitede biraz gezindim ama tam olarak aradığımı bulamadım. Yakın zamanda 2016 model elegance model araç aldım. Sonradan lpg takılmış. Bunun garanti süresine bir etkisi var mı? 3 yıl dolduktan sonra garantisi bitiyor mu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Eyvallah hocam. Peki lpg takılınca mı bitiyor 3 yıl dolunca mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Durum şöyle normalde aracın garantisi 3 yıl diğer 3 yıl uzatılmış garanti oluyor, siz lpg dönüşümü yaptığınız için uzatılmış garantiniz bitmiş oluyor. Mevcut 3 yıllık garantiniz ise devam ediyor ancak bu garanti artık motorunuzu kapsamıyor.

Bende söyle Bi ekleme yapayım hocam bende sonradan taktırdım LPG yi ama bayi anlaşmalı yere taktırdığım için garanti 3 yıla düştü sadece lpgden kaynaklı sıkıntı olursa onu o firma karşılar diğer türlü 3 yıl boyunca garantiniz devam ediyor denildi ama bayinin anlaşmalı olmadığı yere taktırırsanız garanti komple iptal oluyor

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhaba.
Benim aracımda aynı şekilde. 2016 haziran sıfır aldım ve 6 ay kadar önce prins lpg dönüşümü yaptım.
3 yıl garanti zaman olarak zaten dolmak üzere ki motor garantisi zaten çıkıyor. 6 yıl garanti de zaten uzatılmış garanti yani araç yetkiliden başka yer görmeyecek anlamında.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri