Sonunda Delioglani Bastık.

Her zamanki gibi Aksoy tuning den, Eibach Prokit Sportline aldim. Eski kasaninki geldi. Onler ayni fakat arka biraz degisikti. Ama oldu yani sorun yok. Onler 6 cm arka 4 cm basti. On yaylarin arasina ayar takozu koyduk 1 cm yukselttik. Su an on 5 arka 4 cm basik. Sertlik oldu biraz ama abartilacak kadar degil.
my9umyzy.jpg

u8usese2.jpg

petybyre.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Sonunda Delioglani Bastık.

Hocam, maşallah güzel olmuş, jant lastik ne düşünüyorsun?

Masallah guzel olmus bi tanidigim orjinal oz jantlarini satiyor jant lastik 1900istiyormus jant dusunurseniz yardimci olurum :)
u4u6evat.jpg

Tapatalk

Bildigimden değil meraktan soruyorum arka kısmın önden daha basık olması gerekmez miydi cunku arac ön tarafa yatay basık orjinalde arkasi ise kalkık şimdi tümseklerde sıkıntı olmaz mi ön taraf icin ?

[quote author=Attila Khan link=topic=310.msg3347#msg3347 date=1397423831]
Bildigimden değil meraktan soruyorum arka kısmın önden daha basık olması gerekmez miydi cunku arac ön tarafa yatay basık orjinalde arkasi ise kalkık şimdi tümseklerde sıkıntı olmaz mi ön taraf icin ?
[/quote]
Aslinda bu dogru bilinen bir yanlis :) bir arabanin herzaman kafasinin arka kisimdan daha alcak olmasi lazim :D bakin esit bile olmali demiyorum kafanin herzaman daha basık olmasi gerekli cunku ivmelenme oldugu vakit kafa zaten kalkiyor ve arac dengeleniyor

Tapatalk

[quote author=Halil ayhan link=topic=310.msg3348#msg3348 date=1397424016]
Aslinda bu dogru bilinen bir yanlis :) bir arabanin herzaman kafasinin arka kisimdan daha alcak olmasi lazim :D bakin esit bile olmali demiyorum kafanin herzaman daha basık olmasi gerekli cunku ivmelenme oldugu vakit kafa zaten kalkiyor ve arac dengeleniyor [/quote]

Şimdi mantıklı geldi sizin yorum ama Bmw yada Mercedeslerde de Civic teki gibi bir eğim yok var ama Civic teki biraz fazla abartılı gibi geliyor bana tabiki teknik olarak bilgim yok belki yanılıyorda olabilirim. Şimdi arkadas önleri daha fazla bastığı icin öyle düşündüm aracin arkasi bence fazla kalkık 2013 lerde.

Zaten bizim arabalar masallah suv tadinda uretilmis ben aldigim hafta hallettim o olayi :) 3.5 cm onler 3cm arkayi bastım buna ragmen gozume leylek gibi geliyor halen :D bu arada bmw mercedes demissiniz arkadas itisli olduklari icin onlarin durum biraz farkli fakat ayni mantik onlar icinde gecerli kafa herzaman daha basıktır ama bizim civiclerde olan fark kadar olmaz :)

Tapatalk

Geri