Spor modu

Aracınız
Devirin artması zaten hizlandiginizin ispatıdır. Ayağınızı sabit tutmaniz veya yavaş bir iki tık gaza basmaniz aracın anı hızlanması için yeterli değildir. Dipgaz yaptığınızda ve devir o sirada 2 bin 3 bin seviyelerindeyse vites kuculerek daha çabuk hızlanmanizı sağlayacaktır. Bu size yeterli gelmiyorsa bir de s modunu deneyin.

2017 Honda Civic Fc5 Executive Eco CVT

ASE

0
Aracınız
Devirin artması zaten hizlandiginizin ispatıdır. Ayağınızı sabit tutmaniz veya yavaş bir iki tık gaza basmaniz aracın anı hızlanması için yeterli değildir. Dipgaz yaptığınızda ve devir o sirada 2 bin 3 bin seviyelerindeyse vites kuculerek daha çabuk hızlanmanizı sağlayacaktır. Bu size yeterli gelmiyorsa bir de s modunu deneyin.

Özellikle hızlı olsun diye bir çabam yok aslında. Fakat sanki bir problem varmış gibi hissettiriyor. Araç titriyor, motor bağırıyor, fakat bir türlü hız gelmiyor gibi hissettiriyor o yüzden sormak istedim. Herkeste durum aynıysa. Endişelencek birşey yoktur sanırım.

Bende S modunda sanki aracım (daha önce S modu ve Otomatk araç kullanmadım) yarım debriyaj yapıyomuşum gibi geliyor. Araabanın sesi değişiyor sürekli

Aracınız
Dip yapmasam da aynı oluyor gazı ne kadar ayarlarsam devir saati ona göre 3000, 5000 vs. oluyor. Ayağımı sabit tuttuğum sürece hep o devirde normal bir şekilde hızlanıyor.
Aynı şekilde ani hızlanmak istediğimde gazı kökleyince de yine aynı seviyede hızlanıyor. Yani 30'dan 60'a bile 10 saniyede felan çıkıyor. Yani ani bir hızlanma göremiyorum devir artıyor sadece. Hız çok yavaş artıyor. Burada bir problem olabilir mi?

Aslinda anlattigin olay cvt sanzimanin karakteristik ozelligi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
cvt şanzıman vitesi 3 yıla yakın bir süredir kullaniyorum S yani Sport modda D moda göre daha atak mesela d vitesde motor normal gaz pedalına dokundugunuzda devir 1500 2000 de vites degiştiriyor ve normal bir kalkış gerçekleştiriyor araba fakat S modda ise gaz pedalina hafifce dokunulsa bile devir 3500 4000 lerde vites degiştiriyor araba hatta hız arttıkça devir olarak 5000 leri görebilirsiniz.

tbedir

0
Aracınız
S modunda aracın gaz tepkisi bariz bir şekilde değişiyor. D modunda 1-2 sn gibi bir sağırlık yaşanıyor ivmelenmede fakat S modunda pedalın bütün tepkilerini hissedebiliyorum ben. Ayrıca S modu gerçekten ayrı bir zevk katıyor sürüşe :D

Geri