SRC2 ve SRC4 hk.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar merhaba;
Biliyorsunuz ki ticari olarak yolcu ve yük taşımacılığında ehliyetimizin yanında SRC belgeside istenmekte.Bu belgeyi daha önce sınavsız almak istediğimizde 2003 yılından önce alınmış ehliyet ve yine 2003 yılından önce sigorta primi istenmekteydi.Fakat değişen yasa ile birlikte artık sigorta primi şartı aranmamakta olup 2003 yılından önce sürücü belgesi olanlar, " sınavsız "sadece kart ücreti ödeyerek SRC belgesi alabilmektedir.

Asıl bahsetmek istediğim konu ise şu;
Sürücü kurslarını aradığınızda sınavsız SRC hakkınız olmasına rağmen ben Adana da yaşıyorum, "200 ile 400" TL arasında fiyatlar istenmekte.Bu ücretin üzerine de 74 TL kart ücreti vereceksiniz.Peki sürücü kursları bu ücreti hangi hizmet karşılığında bize yansıtıyor?Ben size söyleyeyim, 5 TL karşılığında ki postalama ücreti için istiyor.

Sınavsız SRC belgesi almak isteyen arkadaşlarıma sesleniyorum, bu gereksiz ve fahiş ücreti ödemeyin.Evraklarınızı kendiniz hazırlayın ve Gazi üniversitesine postalayın.Evrakları hazırlayıp postalamam sadece 1 saatimi aldı.74 TL kart ücreti ödeyin başkada ücret ödemeyin.Bende bir arkadaşım sayesinde bunu öğrendim ve sadece sürücü kursuna 200 TL vermekten kurtuldum.

Sınavsız SRC hakkı olanlar için yazıyorum;

E-devlet üzerinden sınavsız alabileceğiniz SRC belge türlerini görebiliyorsunuz.

İstenen evraklar ise şunlar;

*Ehliyet ve kimlik fotokopisi
*Ehliyetinizin fotokopisi ile birlikte trafik şubeye gidip güncelleme yapmanız gerekiyor
*Sınavsız SRC almak istediğinizi beyan eden dilekçe (Dilekçeye adres ve telefon bilgisi eklemelisiniz)
*2 adet fotoğraf

Bu evrakları 4. Cadde 727. Sokak No:7 06550 Yıldız - Çankaya / ANKARA adresine göndereceksiniz.

Dilekçe örneğini http://kumer.gazi.edu.tr/posts/view/title/ornek-dilekceler-96571?siteUri=kumer adresinden indirebilirsiniz.
Daha detaylı bilgiyi Ulaştırma bakanlığının 444 24 07 numaralı hattından alabilirsiniz.

Umarım bu konuyu bilmeyen arkadaşlara yardımım olur...

Aracınız
Eyvallah kardeş, bende başvuru yapacaktım, 2001 de aldım ehliyeti, bu bilgi iyi oldu.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Güncel. Şuan da src2 ve src4 belgesi için 1 haftadır 36 saatlik ders görüyorum. 30.11.2019 da sınav var. 2 dersimize ilçe trafik amiri girdi. Söylediğine göre 2020 yılından sonra src kontrolleri artacaktır. Senelik muayenesi olan ticari her araç için src belgesi istenecektir. Örneğin ticari bir araçla; eşinle, arkadaşınla veya annen ve babanla yolculuk esnasında src2 belgesi gerekli. Annen baban veya eşinde olsa yönetmelikte yolcu olarak geçiyor. Kendi araciniz dışında iş amacli ticari araç kullanıyorsanız 2020 yılı gelmeden bir an önce src belgelerini almanizı tavsiye ederim. Ve tabiki psikoteknik belgeside.

2009 Fd6 Premium OV

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bilgilendirmeler için teşekkürler :)

Geri