Start stop

Benim aracım civic 1.4 sport 2013 hb soğuk havalarda trafikte kırmızı ışıkta start stop çalışmıyor ve sarı renkte ikaz ışığı veriyor servise gitmeli miyim yoksa aküyü mü değiştirmeliyim?

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Garantiniz varsa tabiki servise başvurun, yoksa akunuzun voltajini kontrol ettirin, yüksek ihtimal şarjı zayıf veya sarj tutma özelliği zayıflamış.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim aracım civic 1.4 sport 2013 hb soğuk havalarda trafikte kırmızı ışıkta start stop çalışmıyor ve sarı renkte ikaz ışığı veriyor servise gitmeli miyim yoksa aküyü mü değiştirmeliyim?

Aldığınız arıza simgesi bu olmalı. İlk önce akü konrolü yapılır. Büyük ihtimal akünüz zayıf. Garanti varsa kullanın. Star stop aküler biraz daha pahalıdır. otomatik-rolanti-ariza.jpeg

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çoğunlukla soğuk havalarda yapıyor sıcak havalarda birsey olmuyor

Soğuk havada elektrolit iletkenliği zayıflar, birde araç aktif olarak kullanılmıyor ise zayıf aküler kendini hemen belli eder. Bu yüzden akü problemleri kışın pik yapar. Kışa girmeden mutlaka akü yükleme testi yapılmasını öneririm.

Soğuk havada elektrolit iletkenliği zayıflar, birde araç aktif olarak kullanılmıyor ise zayıf aküler kendini hemen belli eder. Bu yüzden akü problemleri kışın pik yapar. Kışa girmeden mutlaka akü yükleme testi yapılmasını öneririm.

Teşekkür ederim benim ilk arabam ve ailemizde ilk defa start stop olan bir araba var o yüzden bilmediğim çok konular var

Bendede dizel mevcut aynı sıkıntıyı yaşıyorum ama sorunum şu kitapçıkta 72 amper efb akü gerektiği yazıyor benim araca eski sahibi 60 amper standart akü takmış
Akü sağlam hergünde biniyorum araca fakat arka arkaya marş bastığım zamanlarda olur olmaz yerde bitiveriyor evde fazladan akü vardı bagajda onu gezdiriyorum acil durumda takviye yapmalık
Şimdilik geçici çözümü bu şekilde buldum bir yandanda akü bakıyorum ama bir türlü fırsat bulupta alamadım
Dizel kullanıcıları kaç amper nasıl akü kullanıyor yorum yaparlarsa sevinirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bendede dizel mevcut aynı sıkıntıyı yaşıyorum ama sorunum şu kitapçıkta 72 amper efb akü gerektiği yazıyor benim araca eski sahibi 60 amper standart akü takmış
Akü sağlam hergünde biniyorum araca fakat arka arkaya marş bastığım zamanlarda olur olmaz yerde bitiveriyor evde fazladan akü vardı bagajda onu gezdiriyorum acil durumda takviye yapmalık
Şimdilik geçici çözümü bu şekilde buldum bir yandanda akü bakıyorum ama bir türlü fırsat bulupta alamadım

Hocam dizel araçlarda yüksek amper akü kullanılır. Star stop özelliği olan aküler ise normal akülerden daha farklı özellikte olur. Sanırım eski sahibi ucuz normal bir akü taktırmış. Belki arıza lambanız bundan yanıyorda olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

EFB akü yüksek ilk çalıştırma güçlü start-stop aküler için kullanılan ifadedir, bu tip sistemlere düz akü konulmaması gerekli yoksa start-stop sistemleri sorun yaşar.
Akünüzü aracınıza uygun akü ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Geri