stepne sabitlenmesi

kara82

0
Aracınız
Iyiki yolda kaldiginiz esnada olmamis. :) soyle yapiyorsunuz o mekanizmanin ortasinda kucuk bir parca var. Onun oynatilmasi gerek. Ama benimkinde oyle kolay olmuyor. Kucuk parcayi oynatmaya calisirken diger elle de yukaridaki kayisi yavas yavas gevsetmeye calisiyorsunuz.

Aracınız
tşkler cvbınız için, aynen haklısınız,arabayı yeni aldığım için tam keşfedemedim herşeyini henüz :) fotoyu netten bulup koyduğum için tam ayrıntılı görünmüyor yakından, mekanızma dediğiniz alt ve üst kayışın ortasındaki kısım sanırım,metal bir kol gibi bişi var, o kolu yukarı kaldırınca kayışlar iice geriliyor,sanırım orası bahsettiğiniz yer, bu küçük parça dediğiniz şey neye benziyor,vida gibi bişi mi, elle oynatılabilirmi yoksa pense tornavida gibi bir alet gerekli mi ?

kara82

0
Aracınız
tşkler cvbınız için, aynen haklısınız,arabayı yeni aldığım için tam keşfedemedim herşeyini henüz :) fotoyu netten bulup koyduğum için tam ayrıntılı görünmüyor yakından, mekanızma dediğiniz alt ve üst kayışın ortasındaki kısım sanırım,metal bir kol gibi bişi var, o kolu yukarı kaldırınca kayışlar iice geriliyor,sanırım orası bahsettiğiniz yer, bu küçük parça dediğiniz şey neye benziyor,vida gibi bişi mi, elle oynatılabilirmi yoksa pense tornavida gibi bir alet gerekli mi ?
Evet aynen orasi, su an tam hatırlamıyorum ama sanirim asagi dogru olmasi lazim, elle bastiriyorsunuz, ama sanki yerinden hic oynamayacakmis gibi oluyor, yavaş yavaş oynatarak cikariyorsunuz.

Aracınız
IMG_20150627_093104.jpg

k.bakmayın bu konularda acemiyim,daha kolay anlayabilmem için şöyle numaralandırdım, gevşetmek için hangi numaralı yere nasıl bi işlem yapmam gerekiyor ?
şuan işyerindeyim o yuzden deneyemedim ama aklıma şuan gelen şey 2 numarayla gösterilen çıkıntıyı yuvasından elle aşağı çekerek gerdirme dişlerini serbest mi bırakmak lazım ?

onancc

0
Aracınız
Aynen dediğin gibi kardeş, 2 numarayı aşağı doğru çekip dişlerin arasından kurtarıyorsun, diğer elinlede yukarıdaki kayışı çekip gevşetip salmasını sağlıyorsun.

Geri