Stop etti

Aracınız
Aracım seyir halindeyken stop etti ve şimdi çalışmıyor...Marş basıyor gaz valfi çalışıyor baktık bujilerdede sıkıntı yok anlamadım gitti ya varmı bir düşüncesi olan

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
1- Lpg demi benzin demi bu hareketi yaptı
Muhtemel ateşleme sistemi etkilemiş olabilir
2- Seyir halindeyken sürüşünüz nasıl dı aracı sıkıştırıyormuyudunuz çukura filan düştünüz mü.
Sorular böyle uzar gider. Dönüp dolaşıp bu iş ateşleme sisteminde biter.

Aracınız
Bugün Garanti ve kullanım kitapçığını elime aldığımda şunu okudum ;

Aracınızın benzin deposunun % 25 den aşağıya indirmeyin, LPG modun da bile çalışacağı için benzin pompası boşa çıkacak ve aşırı ısınmadan arızaya sebep olacaktır diye.. Kontrol ettirin kimsenin aklına pek gelmiyor benzin pompası belki sizdeki eski kasa olduğundan düzenek farklı olabilir.

Aracınız
Aracımın darbe sensörü devreye girmiş torpidonun orada buton var oradan butona basıp kapattık sonra akünün kutup başlarını söktük araba çalıştı...Darbe sensörü böyle birşeye sebep olurmu

Aracınız
Sıkıntıya devam

Sıkıntıya devam

Bu akşam yine aynı şey oldu...Aracımla seyir halindeyken bi anda arabam gaz kesti kendi kendine devir düştü Gaza bastım yürüsün diye ama devir yükseliyor araba gitmedi gaz yemedi sonrada stop etti çektim kenara tekrar çalıştırdım çalışmadı Akünün kutup başlarını söktüm biraz bekledim taktım yine çalışmadı...Araba marş alıyor çalışacak gibi oluyor çalışmıyor...Bilen varsa bi yardımcı olursa sevinirim çözemedik ne olduğunu..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracımın darbe sensörü devreye girmiş torpidonun orada buton var oradan butona basıp kapattık sonra akünün kutup başlarını söktük araba çalıştı...Darbe sensörü böyle birşeye sebep olurmu

Orada darbe sensörü mü varmış derim :)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Bu akşam yine aynı şey oldu...Aracımla seyir halindeyken bi anda arabam gaz kesti kendi kendine devir düştü Gaza bastım yürüsün diye ama devir yükseliyor araba gitmedi gaz yemedi sonrada stop etti çektim kenara tekrar çalıştırdım çalışmadı Akünün kutup başlarını söktüm biraz bekledim taktım yine çalışmadı...Araba marş alıyor çalışacak gibi oluyor çalışmıyor...Bilen varsa bi yardımcı olursa sevinirim çözemedik ne olduğunu..

Hocam çevrenizde düzgün bir usta yok mu?
Arızanın ucu açık bu şekilde çözüm bulmak zor gözüküyor.

Aracınız
Dostum buna benzer bir mevzu kayınbiraderimin Volkswagen golf 5 fsi de oldu aracın immobiliserinde sorun vardı. Aynı bahsettiğiniz gibi araç gaz yemiyor stop ediyordu kendi kendine aküyü söküp takınca çalışıyordu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
İmmobilizerde sorun olduğunu sanmıyorum anahtarı okuyor araç sıkıntı gözükmüyor ama benim aklıma gelen diğer şey krank mili sensörü olabilir diye düşünüyorum aracımı bilgisayara bağlatıp bakıcam

Geri