su eksiltme

Arkadaşlar 1.4 99 civic aracım var.. aracım bir ay kadar önce conta yaktı ve yetkili serviste yapıldı.. termostat değişti.. şimdi sorunum şu.. bir hafta da 1 parmak uzun yolda da gözle görülür su eksiltiyor., getirdim servise bişi yok dedi.. kaçak fln yok.. hatta fazla koydun max seviyesini geçtin ondan attı dedi.. neyse azalttık.. normal seviyeye getirdik.. şehir içi 300 km kadar yol yaptım 2-3 cm aşağı düştü su yine.. bu su nereye gidiyor normal mii?? buharlaşma olur mu acaba.. çünkü bu yedek su tankının kapağı bi tuhaf.. o da normalmiş öyle.. bi de radyatör kapağını açıyorum orda su tam... not: araçta lpg yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
conta yanık olduğunu nasıl anlayabiliriz? bende de buna benzer bir sıkıntı var...
araç sürekli su eksiltir,motoru sıkıştırınca rampalarda vs devir gerektiren durumlarda kullanıldıgında kısa sürede hararet yapar,egzozdan motor ısındıktan sonrada beyaz duman çıkışları oluyor,benim gördüğüm hondalarda pek olmamakla birlikte suya yağ karıştırır radyatör ve taşma kabındaki su üzerinde yağ damlaları yüzer,suyun rengi bozulur,motor yağ seviyesinde yükselme olabilir,radyatöre giren borularda aşırı derecede sertleşme şişme olur bunların hepsi olacak diye bir kaide yok tabi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
araç sürekli su eksiltir,motoru sıkıştırınca rampalarda vs devir gerektiren durumlarda kullanıldıgında kısa sürede hararet yapar,egzozdan motor ısındıktan sonrada beyaz duman çıkışları oluyor,benim gördüğüm hondalarda pek olmamakla birlikte suya yağ karıştırır radyatör ve taşma kabındaki su üzerinde yağ damlaları yüzer,suyun rengi bozulur,motor yağ seviyesinde yükselme olabilir,radyatöre giren borularda aşırı derecede sertleşme şişme olur bunların hepsi olacak diye bir kaide yok tabi

Hocam eline sağlık, çok güzel açıklamışsın :eek:k:

Aracınız
Hocam yedek kabından su atiyormu ona bak atiyorsa üfleme yapar yanı araç yedek kaba hava üfler suyla beraber ordan taşma yapar bunun sebebi de radyatör kapağıdır bunlar yoksa belli belirsiz damlatma diyeceğimiz bir sorunun var bunuda goremiyorsun detaylı biraz dolaştıktan sonra aracın motoru detaylı incele geçmiş olsun

Tapatalk....

Geri