Su kaçağı

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar fb7 aracimda dün yağmur yağınca şoför tarafı alt soldan su kaçırmış baktım bulamadım ışıkla falan baktım bir sürü kablolar sigortalar var yakın zamanda tüp taktırdım acaba kablonun geçtiği yerler mi açık unutuldu aracı yeni aldım geçmişini bilmiyorum tahmin ve çözüm yolu oneriniz varmidir

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar fb7 aracimda dün yağmur yağınca şoför tarafı alt soldan su kaçırmış baktım bulamadım ışıkla falan baktım bir sürü kablolar sigortalar var yakın zamanda tüp taktırdım acaba kablonun geçtiği yerler mi açık unutuldu aracı yeni aldım geçmişini bilmiyorum tahmin ve çözüm yolu oneriniz varmidir

%99 LPG kablolarının motor kısmına geçtiği yerden. Bende de aynı yerden su almıştı.

Mi Note 3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınız
Civic FB7 2013

Forumda daha önce ayrıntılı yazdım. İncelerseniz bulabilirsiniz.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende de aynısı oluyordu şoför kısmı paspas üzeri yağmur yağdığında veya araç yıkanınca ıslanıyordu. Servise bakıma gittiğimde söylemiştim lpg kablolarının geçtiği yerleri yalıtım yapmışlar bir daha da olmadı

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar sorun ne yazıkki devam ediyor lpg ustasına gittim soktu baktı etti yok zaten bizim kablo anten kablosu gibi dedi silikonladi ama direksiyonun oradan ordaki sünger tarafından şiddetli yağmurda paspasin altına su geliyor gözüme tek takılan yer kaput açma telinin deliği oraya da silikon yapcam bu neden olabilir başına gelen varmı ayrıca hondada bir ustayı aradım camdan sızabilir dedi araba 5 6 yaşında orjinal cam anlamadım gitti 10 günde arabadan soğuttu resmenIMG-20190417-WA0008.jpegIMG-20190417-WA0006.jpegIMG-20190417-WA0009.jpeg

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar sorun ne yazıkki devam ediyor lpg ustasına gittim soktu baktı etti yok zaten bizim kablo anten kablosu gibi dedi silikonladi ama direksiyonun oradan ordaki sünger tarafından şiddetli yağmurda paspasin altına su geliyor gözüme tek takılan yer kaput açma telinin deliği oraya da silikon yapcam bu neden olabilir başına gelen varmı ayrıca hondada bir ustayı aradım camdan sızabilir dedi araba 5 6 yaşında orjinal cam anlamadım gitti 10 günde arabadan soğuttu resmenEkli dosyayı görüntüle 251814Ekli dosyayı görüntüle 251815Ekli dosyayı görüntüle 251816

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bu sorunu ve akıttığı yeri yetkili servisler çok iyi biliyor, Mersin'deki servise gittiğimde servis danışmanı "bi LPGyi düzgün takamıyorlar, bu kaçıncı bizde bilmiyoruz" diye hiçbir kayıt açmadan yarım saatte yapmışlardı.
Normal de bu sorun montaj kaynaklı, eğer araç Eco ise ve bulunduğunuz şehirdeki bayilerin birinde montajı yapılmış ise yetkili servisin iyi niyet garantisinde bu sorunu çözmesi gerekiyor çünkü kendi montaj hatalarından kaynaklı, bunun haricinde Honda servis geçmişi olan ustalarında yada Honda özel servislerininde bu sorunu rahatça çözeceğini düşünüyorum.
Bence danışmak için bir yetkili servise yada Honda Türkiye'ye de mutlaka bu durumu sorun.

Aracınız
Civic FB7 2012
LPG yi kendim taktırdım 1 ay önce taktirdigim yere gittim yarım gün soktu taktı baktı yok motordan içeri giren sadece LPG gösterge kablosu oda telefon şarj kablosu gibi geçtiği yerde akinti yok kime nereye gidecegimide bilemedim kendim baya baktım birşeyler yaptım ama yoğun yağmurda iyi su alıyor
Hocam bu sorunu ve akıttığı yeri yetkili servisler çok iyi biliyor, Mersin'deki servise gittiğimde servis danışmanı "bi LPGyi düzgün takamıyorlar, bu kaçıncı bizde bilmiyoruz" diye hiçbir kayıt açmadan yarım saatte yapmışlardı.
Normal de bu sorun montaj kaynaklı, eğer araç Eco ise ve bulunduğunuz şehirdeki bayilerin birinde montajı yapılmış ise yetkili servisin iyi niyet garantisinde bu sorunu çözmesi gerekiyor çünkü kendi montaj hatalarından kaynaklı, bunun haricinde Honda servis geçmişi olan ustalarında yada Honda özel servislerininde bu sorunu rahatça çözeceğini düşünüyorum.
Bence danışmak için bir yetkili servise yada Honda Türkiye'ye de mutlaka bu durumu sorun.

Geri