Su kaçağı

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar fb7 aracimda dün yağmur yağınca şoför tarafı alt soldan su kaçırmış baktım bulamadım ışıkla falan baktım bir sürü kablolar sigortalar var yakın zamanda tüp taktırdım acaba kablonun geçtiği yerler mi açık unutuldu aracı yeni aldım geçmişini bilmiyorum tahmin ve çözüm yolu oneriniz varmidir

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPG yi kendim taktırdım 1 ay önce taktirdigim yere gittim yarım gün soktu taktı baktı yok motordan içeri giren sadece LPG gösterge kablosu oda telefon şarj kablosu gibi geçtiği yerde akinti yok kime nereye gidecegimide bilemedim kendim baya baktım birşeyler yaptım ama yoğun yağmurda iyi su alıyor

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
O zaman montaj öncesi bu durum yok ise sorundan montajı yapan yer sorumlu.
Akıntının kaynağını bulmak için BİM gibi yerlerin ucuz ve hafif mavi boyayan cam suları ile girişi tespit etmeye çalışın, bu cam suları genelde aktıkları bölgede mavi renkli olarak kuruyorlar.
Bence montajı yapan yerde bu cam sularını ön cama tazdikli şekilde boşaltın ve araç içinde akıntı olduğu anda akıntının olduğu yeri tespit etmeye çalışın.

Aracınız
Civic FB7 2012
Su anda biraz sökük halde fren hizasinin üst tarafından geliyor ordada süngerimsi koruma var oda biraz zorladım çıkmadı arkasını görüyum diye mavi boya dökecem bi bakıyım:)

SM-A750F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Herkese iyi akşamlar. Benim araç fabrika çıkış LPG'li. 6 ay oldu alalı, özellikle şiddetli bahar yagmurlarinin başlamasıyla şoför paspas - fren pedalinin 10cm gerisinde şu birikiyor. hatta ptesi gecesi durmadan yağan yağmurun ardından dün sabah paspas bildiğiniz göl olmuştu. Nereden geliyor veya damlıyor bulamıyorum.

Küçük bir ilçede yaşıyorum, kaportaci arkadaşa götürdüm. "Ben bu aracı sokerim ama takamayabilirim. Bunun montajı biraz farklı" dedi.

Açıkçası acil yaptırmak istiyorum çünkü elektronik aksam zarar görebilir ki bu aralar çok fena yağmur yağıyor buralarda.

Bu başlıkta sorun LPG montajı gibi duruyor ama benim arac fabrika çıkış LPG'li.

Aracınız
Civic FB7 2012
Fabrika çıkışta olsa ısrarla lpg gösterge ışığının kaportadan içeri giren yeri silikonla ya bul kendin yap yada baktır silikon varsa bile bir daha silikonlat bana cami bile değiştirelim dediler ben kendim buldum kendim silikonladim kablonun girdiği yeri

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Fabrika çıkışta olsa ısrarla lpg gösterge ışığının kaportadan içeri giren yeri silikonla ya bul kendin yap yada baktır silikon varsa bile bir daha silikonlat bana cami bile değiştirelim dediler ben kendim buldum kendim silikonladim kablonun girdiği yeri

Tespit etmişsiniz nihayetinde :) (y)

Aracınız
Civic FB7 2012
Benim aracın problemi ön camın kaputla birleştiği yerde başlayan, ön çamurlugun içinden devam edip, ön kapının oradan çıkan tahliyenin tıkanmasıymış. Kaportaci temizledi tahliyeyi, sorun kalmadı dedi. Ama bizim buralarda bir haftadır sel uyarısı verilirken, 3 gündür damla düşmüyor ki neticeyi göreyim. ? İnşallah sel falan olmasın da şöyle tatlı bir yağmurda deneyeyim su giderini.

Geri