Subap ayari diye birsey var mi yok mu?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaslar subap ayari diye birsey gercekte var mi yok mu. Forumda subap ayari yaptiran bircok kisi var fakat birkac ustama sordum karsiliginda subap ayarinin eski araclara yapildigini ornek verirsek 90-99 model gibi. 2008 civic te subap ayarini aracin kendi yaptigi cevabini aldim. Bunun olmasi gerekeni nedir. Yaptirmak gerekiyor mu yoksa kendisi mi ayarliyor.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
:D
Hey gidi günler hey. Bakıyorumda geçmişi kurcalıyorsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hey gidi günler hey. Bakıyorumda geçmişi kurcalıyorsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
Hocam canım sıkıldıkça boşluğumda "problem ve çözümleri" kısmındaki konuları model kategorilerine göre konuları tasnifliyorum :) orada karşıma hocamın eski yakıt ve subap konuları çıkınca dayanamadım :D

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
:D
Nereden nereye? Helal olsun valla(y).
Bir "Honda" nelere kadir, görüyorsunuz...?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Başlığı görünce "hala mı" diye irkildim ?. Gerçi burada gittiğim usta da sorduğumda yok otomatik demişti, birkaç sene sonra yine konusu geçmişti ve yapımına fiyat vermişti?
Konuyla ilgili mazimden biraz anlatayım.
Aracıma ekonomi sağlaması açısından brc kit taktırmak istemiştim. Eskişehir'den fiyat aldım. 3 gün sonra gelip taktıracagımı soyleyerek fiyatta anlaştıktan sonra ayrılmıştım. 3 gün sonunda giderek montajin yapılmasını istedim ve ustaya aynı fiyattan takıyoruz doğru mu ustam diye sorduğumda verdiği fiyatı inkar ederek 250 TL yukarısında bir fiyat vermesi ve ileri geri konuşması sonucu tartışarak ustaya da bir subap ayarı yaparak ayrılmış ve o sinirle brc'den daha taktırmadan soğuyup Atiker Grand obd 2 kit taktırmıştım. 40 litre lpg ile 240-250 km yapıyordum. Belki en az 100 kere lpg ayarına gitmiştim ve çözüm bulamamıştım. Bir keresinde kendi yapmış olduğum subap ayarım sonrasında lpg ayarına gittiğimde. Dükkana sonradan gelen bir tamirci aracın sorunu mu var diye sorması üzerine bende subap ayarı yaptım lpg ayarı yaptırmaya geldim dedim. Bunun üzerine o tamirci beni alaya alarak ve gülerek nasıl yaptın bir anlat bakayım ben 30 yıllık tamirciyim bu arabada subap ayarı yok diyince zaten cinlerim tepemdeydi arabayı ara ara sinirden parçalayasım geliyordu. Bunu diyen ustaya sana ustaların ögretememiş sen de 30 yılda ögrenememişsin gel sana ögreteyim deyince herif fena bozularak ayrıldı. Normalde çok sakin ve bir okadar da sabırlı bir insanımdır. Bu konudaki çözümü 2.2 mm.lik matkap ucu çözmüş oldu. Biraz uzun oldu ama anlatmaya kalksam daha da uzun olacak. O yüzden 2.2 mm.nozul seçimi :ROFLMAO:

S

Silinen üye 20336

Guest
Çaylaklık dönemi :)
Her çaylak böyle azmedip sınırları zorlasa keşke...
Böyle bir ayarın olup olmadığını sorgularken ayarı kendisi yapabilecek seviyeye kadar ilerleyen bir başarı hikayesi... ????
Saygı duyulacak bir tutum ve örnek alınacak bir süreç Hakan_1453 hocam... ???????????

gunesec

Özel Üye
Konuyla ilgili mazimden biraz anlatayım.
Aracıma ekonomi sağlaması açısından brc kit taktırmak istemiştim. Eskişehir'den fiyat aldım. 3 gün sonra gelip taktıracagımı soyleyerek fiyatta anlaştıktan sonra ayrılmıştım. 3 gün sonunda giderek montajin yapılmasını istedim ve ustaya aynı fiyattan takıyoruz doğru mu ustam diye sorduğumda verdiği fiyatı inkar ederek 250 TL yukarısında bir fiyat vermesi ve ileri geri konuşması sonucu tartışarak ustaya da bir subap ayarı yaparak ayrılmış ve o sinirle brc'den daha taktırmadan soğuyup Atiker Grand obd 2 kit taktırmıştım. 40 litre lpg ile 240-250 km yapıyordum. Belki en az 100 kere lpg ayarına gitmiştim ve çözüm bulamamıştım. Bir keresinde kendi yapmış olduğum subap ayarım sonrasında lpg ayarına gittiğimde. Dükkana sonradan gelen bir tamirci aracın sorunu mu var diye sorması üzerine bende subap ayarı yaptım lpg ayarı yaptırmaya geldim dedim. Bunun üzerine o tamirci beni alaya alarak ve gülerek nasıl yaptın bir anlat bakayım ben 30 yıllık tamirciyim bu arabada subap ayarı yok diyince zaten cinlerim tepemdeydi arabayı ara ara sinirden parçalayasım geliyordu. Bunu diyen ustaya sana ustaların ögretememiş sen de 30 yılda ögrenememişsin gel sana ögreteyim deyince herif fena bozularak ayrıldı. Normalde çok sakin ve bir okadar da sabırlı bir insanımdır. Bu konudaki çözümü 2.2 mm.lik matkap ucu çözmüş oldu. Biraz uzun oldu ama anlatmaya kalksam daha da uzun olacak. O yüzden 2.2 mm.nozul seçimi :ROFLMAO:

helal olsun vallahi takdirle takip ediyorum yaptıklarınızı.

Geri