Subap ayarı gereken araç nasıl çalışır

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
benzinle çalışması

yorumlarınız için teşekkür ederim. benzinle çalışırken de çektim,ekledim. motor sesi benzinde iken değişiyor daha az sessiz çalışıyor.
Aşırı sesin nedeni LPG enjektor sesiymiş demekki, bence ses fazla değil ama subap ayarı yapılmasi daha faydalı olacaktır. Bu ses soğuk motor sesi mi yoksa sıcak motor sesi mi?

LPG soğuk iken de baktım, sıcak soğuk farketmiyor çok aynı gürültülü ses var. Serviste de indirim varmış. Subapta sıkıntı varsa onu da yaptırayım en iyisi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
LPGde sesli olması normal, BRCnin LPG enjektörleri bu şekilde sesli çalışır.
Benzindeki soğuk motor sesi bence kötü değildi, yani acil subap ayarı isteyen motor sesi değil (y)

Bakım zamanı yaklaşınca yaptırılacakları araştırırken subap filan yapılması gerekiyor diye buldum. Yoksa aracın çekişinde, yakıtında hiç değişen birşey yaşamadım. Aldığım gibi aynı şekilde gidiyor. Ancak sübap gereken motor sesi diye bulunca ona da bakayım dedim. Kaputu açınca ses çok farklı hissettim. Acaba ayarın ilk başları mı diye düşündüm. Servise gitmeden ön bilgilendirmem olması iyi oldu. her işi servisin kucağına atmayayım diyorum. Cevabınız için de teşekkür ederim saolasın.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bakım zamanı yaklaşınca yaptırılacakları araştırırken subap filan yapılması gerekiyor diye buldum. Yoksa aracın çekişinde, yakıtında hiç değişen birşey yaşamadım. Aldığım gibi aynı şekilde gidiyor. Ancak sübap gereken motor sesi diye bulunca ona da bakayım dedim. Kaputu açınca ses çok farklı hissettim. Acaba ayarın ilk başları mı diye düşündüm. Servise gitmeden ön bilgilendirmem olması iyi oldu. her işi servisin kucağına atmayayım diyorum. Cevabınız için de teşekkür ederim saolasın.

Rica ederim, keyifli forumlar dilerim :)(y)

Aracınız
Civic FC5 2019

arkadaşlar bir sorum olacak. yakında 50.bin bakımına gideceğim. araçta böyle bir ses kaydettim. sübap ayarı gerektirecek bir ses midir değil midir bilemedim. bu konuda tecrübeli olanların yardımına ihtiyacım var siz ne düşünüyorsunuz. araçta çekiş düşüklüğü yada fazla yakma gibi, titreme gibi bir problem hissetmedim. ancak motor sesinin değiştiğini hissettim sadece. önceden sanki bu kadar sesli çalışmıyordu.

Merhaba aynı ses benim aracımda da var. Diğer problemlerin hiçbirini ben de yaşamadım. Aracım 40000km de. Sorun subaptan mı bilmiyorum ama yine de ayar yaptıracağım. Siz yaptırdınız mı bu ses düzeldi mi?

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
benim arabada ses, sarsıntı,çarpıntı,tekleme hiç bir şey yok. usta elini motora koyuyor ve sıkı çalışıyor, subap ayarı yapalım diyor. subap ayar yaptırdıktan yaklaşık 1 sene sonra yani 4 sene öncede aynısını diyorlardı. pek sallamıyorum ama 50.000 km oldu son yaptırdığımdan beri, bir zararınıda görmedim.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 aracımda düşük hızda sarsıntı, vuruntu yapıyordu. Ben de 55.000 km deyken yaptırdım özellikle bu durumlardan dolayı. Subap ayarından sonra sarsıntıların hepsi düzeldi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
balata değişimi ve subap ayarına 500 verdik bakalım hayırlısı. 550 de balata tuttu,Bosch.

Geri