Civic FB7 subap ayarı hakkında önemli

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba, gergi rulmanı değiştikten sonra subapların da sıkı olduğu söylendi ayar yapılacak; ancak benim şöyle bir sorum olacak sizlere, araba ile hızlanırken yani km 90 ı geçince 100 e kadar bir sarsıntı hali mevcut vitesi (otm.) atıyor sonra rahatlıyor, 100 kmden sonra herhangi bir şey yok, yakıt tüketimi yüksek arabada tekleme arttı ancak merak ettiğim soru "sıkı subaplar 100 km hıza ulaşırken herhangi bir sebepten dolayı motorda sarsıntı yapar mı? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yapma ihtimali vardır ama bence düşüktür, subap ayarı spesifik bir hızdan ziyade özellikle alt devirlerde olmak üzere devirlenmede zayıflık ve yakıtta artışa neden olur.
Her halikarda subap ayarı yaptıracaksanız bu sorunuza en doğru cevabı bizzat deneyimleyerek siz vermiş olacaksınız bence :)

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba, gergi rulmanı değiştikten sonra subapların da sıkı olduğu söylendi ayar yapılacak; ancak benim şöyle bir sorum olacak sizlere, araba ile hızlanırken yani km 90 ı geçince 100 e kadar bir sarsıntı hali mevcut vitesi (otm.) atıyor sonra rahatlıyor, 100 kmden sonra herhangi bir şey yok, yakıt tüketimi yüksek arabada tekleme arttı ancak merak ettiğim soru "sıkı subaplar 100 km hıza ulaşırken herhangi bir sebepten dolayı motorda sarsıntı yapar mı? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
hem benzinde hem lpgde denedinizmi ikisindede yapiyormu

SM-J720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
fc5 aracım 56 bin de ve sibop ayarı yaptırmadım. özel servisteki ustam sonraki bakımda gel ayar yapalım dedi. düşük devirlerde değişik bir ses geliyor gibi, sanki çekmiyor. tam anlam veremedim. şanzıman kaynaklı olabilir belki?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
fc5 aracım 56 bin de ve sibop ayarı yaptırmadım. özel servisteki ustam sonraki bakımda gel ayar yapalım dedi. düşük devirlerde değişik bir ses geliyor gibi, sanki çekmiyor. tam anlam veremedim. şanzıman kaynaklı olabilir belki?

MI 6X cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Subaplar sıkıştığında düşük devirde motorda hafiften köpek hırıltısı tarzı seste oluşmaya başlar, eğer yakıtta da artış varsa yaptırmanız faydanıza olabilir.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
hem benzinde hem lpgde denedinizmi ikisindede yapiyormu

size tavsiyem önceliklile iyi bir ustaya subap ayari pesine bogaz kelebegi temizligi bu islemlerden sonra arac pcye baglanip araca rölanti ogretme yani ( rolanti adaptasyonu ) yapilmasi gerekli. birde bu ayarlardan sonra yaklasik 100 150 km lpg kullanmayin benzinde kullanın araci sonra saat gibi olucagini dusunuyorum ama usta cok onemli bu konularda bilginiz olsun iyi bir usta secin.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri