SUBAP AYARI HAKKINDA

Ad Soyad
Ünal ertuğ
Aracınız
Civic FC5 2017
Fc5 1.6 elegance eco aracıma bugün 100 bin km oldu subap ayarı yaptırdım egzoz ve emme ikisini de 0.25 çakı ile yaptı kitapçık da emme 0.20 egzoz 0.25 olması gerekiyor yazıyor neden kitapçığa uymadın dedim zamanla aşınma oluyor ikisinde aynı olmak zorun da dedi çok bir şey fark eder mi üzerine durmak gerekir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aşınma meselesini ilk kez duyuyorum. Lpg sisteminde ısıdan kaynaklı subaplarda daha erken sıkma yaşanır. Bu yüzden benzinli araçlara nispeten 2-3 sente yüksek ayarlanır. Oran ise iki tarafta aynı miktarda artırılır. (17-20, 22-25 gibi)
En çok sıkma ise egzos tarafında gözlenir. Sente ayarı yüksek olur ise şıkırtı sesi yapabilir. Sıktığında ise araç kasılır, yüksek devir sürüşlerde performans düşer. Gaza basarsın araç isteksiz ivmelenir.

Aşınma meselesini ilk kez duyuyorum. Lpg sisteminde ısıdan kaynaklı subaplarda daha erken sıkma yaşanır. Bu yüzden benzinli araçlara nispeten 2-3 sente yüksek ayarlanır. Oran ise iki tarafta aynı miktarda artırılır. (17-20, 22-25 gibi)
En çok sıkma ise egzos tarafında gözlenir. Sente ayarı yüksek olur ise şıkırtı sesi yapabilir. Sıktığında ise araç kasılır, yüksek devir sürüşlerde performans düşer. Gaza basarsın araç isteksiz ivmelenir.

25-25 olması çok önem taşır mı peki
Kabul edile bilir mi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri