Civic FD6 Subap ayarı servistemi yaptırılmalı

Aracınız
Civic FD6 2011
Selamün aleyküm cümleten aracım fd6 2011 123bin km’de yeni LPG taktırdım Atiker grand model soğukken marş süresi uzuyor ve soğukken sadece geri vites e taktığımda hafif titreme yapıyor aracım otomatik vites LPG nin ikinci kez tüm kontrolleri yapıldı bi sıkıntısı yok subap ayarı yaptırcam İzmir de bi usta varmış görüştüm akşamdan bırakıp sabah yapılacak dedi terakkı servisi arayıp randevu aldım onlar öyle bişey söylemedi bekleyip aracı alabilirsiniz dedi gönlüm servisten yana kararsız kaldım anlayan abiler arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden çok teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> İyi bir subap ayarı için motorun soğuk olması gerekiyor. Kesin iş akşam bırakıp sabah yapmaktır. Zaman kaybıda olmaz. Gündüz gelince motor soğuması için beklenir pervane koyanıda gördüm. Hava soğuk olduğu için süre kısalabilir. Ayar ise 10 dakikalık iştir.
> Ben özel serviste yaptırıyorum. Usta işin ehli olması bence yeterli. Birde fiyat olarak karşılaştırın. Özel servis gidip yetkili servis fiyatı veriyorsa hiç değmez. Yetkili servise yaptırabilirsiniz.
> Birde subap ayarından sonra lpg ayarınıda bir kontrol edilirse güzel olur.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FD6 2011
Ve aleykümselam
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.
> İyi bir subap ayarı için motorun soğuk olması gerekiyor. Kesin iş akşam bırakıp sabah yapmaktır. Zaman kaybıda olmaz. Gündüz gelince motor soğuması için beklenir pervane koyanıda gördüm. Hava soğuk olduğu için süre kısalabilir. Ayar ise 10 dakikalık iştir.
> Ben özel serviste yaptırıyorum. Usta işin ehli olması bence yeterli. Birde fiyat olarak karşılaştırın. Özel servis gidip yetkili servis fiyatı veriyorsa hiç değmez. Yetkili servise yaptırabilirsiniz.
> Birde subap ayarından sonra lpg ayarınıda bir kontrol edilirse güzel olur.

Aracınız
Civic FD6 2011
Çok teşekkür ederim bilginiz için LPG yi yeni taktırdığım için 1.500km yapmadan hiç
Bişeyi elletme dedi usta alışsın dedi subaplarla alakalı olsa normalde de çalışması düzgün olmaz dedi bende biraz kullanıp 5bin km sonra hem yağ bakımı hem subap ayarı sonra gaz ayarı yaptırmaya karar verdim inşallah doğru düşünmüşümdür daha önce başına gelen vardır bu olay gibi ne yapılmalı onu tam olarak öğrenmedim ama soğukken sadece marş uzuyo birde geri vitese taktığımda titreme oluyo sadece soğukken sonra biraz ısındığında hiç sıkıntı yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çok teşekkür ederim bilginiz için LPG yi yeni taktırdığım için 1.500km yapmadan hiç
Bişeyi elletme dedi usta alışsın dedi subaplarla alakalı olsa normalde de çalışması düzgün olmaz dedi bende biraz kullanıp 5bin km sonra hem yağ bakımı hem subap ayarı sonra gaz ayarı yaptırmaya karar verdim inşallah doğru düşünmüşümdür daha önce başına gelen vardır bu olay gibi ne yapılmalı onu tam olarak öğrenmedim ama soğukken sadece marş uzuyo birde geri vitese taktığımda titreme oluyo sadece soğukken sonra biraz ısındığında hiç sıkıntı yok
> Geçmişinde hiç subap ayarı yapılmadı ise bakımla beraber yapılması güzel olur. Ardından lpg ayarı. Hatta 50 kilometre benzinde kullanıp sonra ayar yapılsa çok daha güzel olur. Yani düşünceniz dogru. (y)
> Havalar soğudu marş süresiniz uzaması gayet normaldir. Önemli olan tek marşla çalışması. Birde akü zayıfsa daha zor çalışır.
> Geri vites titremeside soğuktandır. Çünkü şanzıman yağınız soğuk iken tam verimli yağlamayı sağlamaz.

Son düzenleme:
Geri