Subap Ayarı Sonrası OBD kalibrasyon

Ad Soyad
yusuf uyar
Aracınız
Civic FC5 2017
Selamlar
Subap ayarı sonrası Obd bağlantısı ile kalibrasyon yapan var mı? obd cihazı tavsiyesine ihtiyacım var. A da Z ye tüm bakımları yapmak adına bir yola çıktım tecrübesi olan arkadaşların desteğine ihtiyacım var. Benim gibi kendin yap felsefesini takip eden arkadaşlar için de tecrübelerimi paylaşabilirim

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam Subap ayarı mekanik bir olaydır. Kalibrasyon için elektronik bir durum söz konusu olmalıdır. (Elektronik boğaz kelebeği gibi)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
normalde subap ayarı sonrası öğrenme amaçlı kalibrasyon yapılıyor obd cihazı ile bağlanıp
10 senedir Honda kullanıyorum. Defalarca subap ayarı yaptırdım. Böyle bir olayı ne duydum ne de gördüm.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
evet hocam obd cihazı ile bağlanıp bu tarz kalibrasyon tecrübeleriniz oldu mu? bir tane kalibrasyon cihazı aldım en kötü arıza tespiti yaparım diye kullandıktan sonra tecrübelerimi paylaşabilirim
Arkadaşlar piyasadaki elm327 tarzındaki arıza tespit cihazları ile boğaz kelebeği adaptasyonu veya herhangi bir adaptasyon yapamazsınız. Sadece arıza kodu okuyup DTC leri silebilirsiniz. Subap ayarında kesinlikle adaptasyon yoktur.

Geri