Subap ayarından sonra dengesizlik

Byplt

0
Merhaba tüm üyelere. Başlıkta da belirttiğim üzere bir sıkıntımız oldu aracımızda. 100000 km gelmişti. Birkaç bakımdır özel bir servise götürüyordum bu bakımda da götüreyim demiştim. Oradaki ilgili arkadaş sağolsun subap ayarı yapalım dedi zira aracın deviri çok düşüyordu bazen stop edecek zannediyordum. Neyse işlem bitti teslim aldık ilk başta gayet güzel. Kullanmaya devam ettikçe bir şeyler dikkatimi çekti çünkü rölanti düşmesinden daha sinir bozucu maalesef. İlki düz bir yolda gittiğimizi varsayarsak gazdan ayağımı çektiğimde arabanın birden yığılması , kendini bırakması bu ayardan önce yoktu. İkincisi ise mesela 110 km/h ile gittiğimi düşünelim , vitesi boşa attığımda 700 devir seviyelerine değil de 1500 devir seviyelerine geliyor ve orada kalıyor ta ki tekrar vitesi D konumuna alana kadar. Sıkıntımız bundan ibarettir ayardan sonra yakıtın da bir miktar artması da üzdü beni. Yetkili servise gidip tekrar ayar yaptırmayı düşünüyorum. Sizlerin bu konu hakkındaki görüşleri nelerdir? Teşekkürler.

Aracınız
Civic FC5 2018
Subap ayarından sonra lpg ayarı yaptırdınız mı? Sıkıntının bununla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Benzinde giderken de aynı sıkıntıyı yaşatıyor mu?

krmmrt

0
Aracınız
Hocam bu yığılma tam olarak nedir açar mısınız? Gazdan çekip yavaşlarken motorun aptal bir sarsıntı geçirmesi mi?

LG-H961N cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Anladığım kadarıyla subap ayarı sente ayarları yanlış yapılmış. Araç boşta iken gazı 4000 civarında tutup bir kaç sn sonra geri çekin. Devir saatinde dalgalanma oluyorsa subap ayarına ihtiyaç vardır tekrardan. Geçmiş olsun. Usta seçimi yağ bakımında çok önemli olmasa da böyle teknik konularda önemli.

HTC One_M8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bu arada aracınız hareket halinde iken boşa alıp tekrar d ye almak sakıncalı bir durum. Bunu yapmak size sıkıntı doğurabilir. Hareket halinde iken d den s ye, S den d ye alınız sadece.

Byplt

0
Subap ayarından sonra dengesizlik

Hocam bu yığılma tam olarak nedir açar mısınız? Gazdan çekip yavaşlarken motorun aptal bir sarsıntı geçirmesi mi?

Aynen öyle önceden olmayan bir durum.
[MENTION=964]maksu[/MENTION] hocam dediğiniz konu çok tartışıldı başka marka araç forumlarında da ama yine de tavsiyenize uymaya çalışacağım.
Şuna da karar verdim , yağ değişimi harici kesinlikle yetkili servise gideceğim artık.

krmmrt

0
Aracınız
Benim araçta da bahsedilen yığılma oluyor. Seyir halindeyken ayağı gazdan çektikten sonra meydana geliyor. Trafikteyken de yüksek hıza çıkılmadığından durmaya yakın fren esnasında yapıyor. Ama benim sorun brc de lpg bakımından sonra başladı. Yakıt tüketimi arttı. Sonrasında subap ayarı yaptırdım. Değişen bişey olmadı. Sorunu nerede arayacağımı bilemiyorum hiç.

Byplt

0
Benim araçta da bahsedilen yığılma oluyor. Seyir halindeyken ayağı gazdan çektikten sonra meydana geliyor. Trafikteyken de yüksek hıza çıkılmadığından durmaya yakın fren esnasında yapıyor. Ama benim sorun brc de lpg bakımından sonra başladı. Yakıt tüketimi arttı. Sonrasında subap ayarı yaptırdım. Değişen bişey olmadı. Sorunu nerede arayacağımı bilemiyorum hiç.

Aynen sıkıntım dediğiniz şekilde benim de. Asıl sıkıntı bu sıkıntı lpg ortada yokken sübap ayarından sonra başladı. Yetkili servise gideceğim inşallah müsait olunca.

Aracınız
Bu arada aracınız hareket halinde iken boşa alıp tekrar d ye almak sakıncalı bir durum. Bunu yapmak size sıkıntı doğurabilir. Hareket halinde iken d den s ye, S den d ye alınız sadece.

Aynen öyle yağlama yapmadığı gibi omri kısalır vites kutusunun(sanziman) ayrıca, bazı kenarını ondan zannedenler bılerek yapıyor bunu para kazanmak ısıtmışlardır sızden bır daha oraya gıtmeyın. Sıkıntı yoksa ya da fazla yakıyorsa arabanız o zaman gerekir bu ıslem, onun harıcınde gerek olmaz. Yetkılı Servisler biraz ucuz olsa sanayıdekıler ac kalırlar ac. Hatta tahmını masrafınız yetkılı servis ışın diyorum en az 350 lira servisten sonra buraya gelısmelerı yazarsınız.

K013 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri